„Zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka“: Václav Klaus okomentoval situaci kolem Vrbětic

Bývalý prezident Václav Klaus si nemyslil, že by se znovu musel vyjádřit k případu ve Vrběticích, který se stal před sedmi lety. To, co se nyní děje, nazval vykonstruovaným strašákem, pro jehož vytvoření byly použity pouze měkké a nepřesvědčivé údaje. Někteří zástupci opozice mezitím trvají na tom, aby vláda podnikla tvrdší kroky vůči Ruské federaci. Informoval o tom web TN.cz.

Václav Klaus prohlásil, že nevěřil, že se opět vrátí do padesátých let a že bude opět mluvit ale s opačným znaménkem.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Také si nedovedl představit, že by jednou znovu poslouchal rádio a bezmocně seděl u stolu po vyslechnutí. Tak začal svůj komentář k vrbětické kauze.

Bývalý český prezident se domnívá, že kdyby americkým prezidentem byl nyní Donald Trump, o tomto případu by se nyní nemluvilo.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Naší vládě a s ní spjaté pseudoopozici dochází, že covidem nelze strašit lidi do nekonečna, a proto zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka,“ řekl Václav Klaus.

Vysvětlil, že současní politici si dobře uvědomují, že se vládne lidem, kteří se bojí, mnohem jednodušší. Dodal, že oni by teď měli více myslet na naši zemi než na sebe.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Dočasně pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček v pondělí jednal s ministry zahraničí ostatních zemí EU. Prohlásil, že vyhostit ruského velvyslance by nebyl rozumný krok a byl by to konec diplomatických vztahů.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Tuto situaci komentovali také zástupci různých opozičních stran. Například předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že vláda musí reagovat tvrdě.

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan se domnívá, že Česko by mělo udělat stejný krok, jaký udělalo Rusko.

Předseda KSČM Vojtěch Filip mezitím uvedl, že má nyní více otázek než odpovědí.

Lídr hnutí SPD Tomio Okamura také řekl, že by nejprve chtěl uvidět a uslyšet přesvědčivé důkazy. Teprve potom by udělal nějaké závěry.

PSALI JSME: KROKY RUSKA JSOU SILNĚJŠÍ, NEŽ ČESKO ČEKALO: JAN HAMÁČEK NAZNAČILL, CO BUDE DÁL

PŘIPOMÍNÁME: “SVATBA BYLA POMPÉZNÍ”: MILUŠE BITTNEROVÁ PROZRADILA, JAK VYPADALA JEJÍ VESELKA ZA 3 200 KORUN

Share