Nové příznaky koronaviru. Epidemiologové mají určité obavy: „Ten nepoměr nikdy nebyl takhle vysoký“

Před několika týdny přišla takzvaná letní vlna koronaviru. Epidemiologická situace se nyní zhoršuje. Aktuální mutace se však nyní projevuje trochu jinak než dříve. Vědci promluvili o nových příznacích, které mají lidé infikovaní koronavirem. Informuje o tom portál TN.cz.

Covid se postupně mění a pokud se člověk nakazí tímto virem poněkolikáté, může mít jiné příznaky. Vědci již hovoří o nových příznacích.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Portál The Independent píše, že známý britský epidemiolog Tim Spector objevil 2 nové příznaky.

Prvním příznakem je úmorná únava hned po ránu. Pokud člověk spal dobře, ale ráno se cítí velmi unavený, pak se možná nakazil aktuální mutací koronaviru.

Laboratoř / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dalším příznakem jsou podle epidemiologa neustávající bolesti v krku. Dodal, že nyní mají bolesti v krku častěji lidé s covidem než s jinými virovými onemocněními.

Portál Newstalk napsal, že irský imunolog Luke O‘Neill také uvedl, že novým příznakem je noční pocení. Ostatní příznaky jsou podobné těm, které byly odhaleny dříve.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Britský epidemiolog na Twitteru napsal, že nyní ve Velké Británii je počet lidí nakažených koronavirem dvojnásobný oproti počtu lidí, kteří mají běžné nachlazení. „Ten nepoměr nikdy nebyl takhle vysoký,“ napsal Tim Spector. Doufá ale, že tato vlna brzy skončí.

Některé evropské státy již začínají znovu zavádět opatření proti koronaviru. V Itálii by lidé měli nosit respirátory ve veřejné dopravě. V Německu by lidé měli mít alespoň roušku, aby mohli jet autobusem. Někteří epidemiologové mají nyní určité obavy.

Zdravotník / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V České republice zatím vláda žádné plošné opatření nezavedla. Některé nemocnice však žádají, aby lidé nosili respirátory na některých odděleních v nemocnicích.

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ UVEDL, JESTLI PIRÁTI PŮJDOU DO DALŠÍCH VOLEB DO SNĚMOVNY SPOLEČNĚ SE STAN: STAROSTOVÉ UŽ SE TAKÉ ZŘEJMĚ ROZHODLI

PŘIPOMÍNÁME: KAM BY CHTĚL VLADIMIR PUTIN DOJÍT: BYLA ZVEŘEJNĚNA MAPA, ZMĚNY BY SE TÝKALY EVROPSKÝCH STÁTŮ

Share