Kam by chtěl Vladimir Putin dojít: Byla zveřejněna mapa, změny by se týkaly evropských států

Válka na Ukrajině trvá už 5 měsíců. Média píší, že pravděpodobně prezident Ruské federace Vladimir Putin chce získat více území, tedy nejen východní Ukrajinu. Podle experta na geostrategii Petera Zeihana by Rusko možná chtělo ovládnout i některé další země. Byla také zveřejněna i mapa, která ukazuje, kam by ruská armáda asi chtěla dojít. Informuje o tom server TN.cz.

Geostratég Peter Zeihan napsal, že Ruská federace chce nejprve ovládnout Ukrajinu a pak i Bělorusko, které je pro ni nyní spojeneckým státem.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Poté by Rusko mohlo zaútočit na Estonsko, Lotyšsko, Litvu, východní Polsko, Moldávii a Rumunsko. Kromě toho by možná chtěla ovládnout i všechny kavkazské státy.

Ruskému vedení se nelíbí, že se NATO v devadesátých letech rozšířilo na východ. V roce 2004 se dalších 7 států stalo členy Severoatlantické aliance. Rusko chce, aby byl stávající bezpečnostní systém v Evropě reformován.

Tank / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle experta by Kreml chtěl, aby některé ze zmíněných zemí vystoupily z NATO, byl by to pro něj ideální scénář.

Západní státy se ale naopak spojily a nyní je pro ně důležitá kolektivní obrana. Západ zavedl již mnoho sankcí, snaží se Rusko ekonomicky i politicky izolovat.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Geostratég si však nemyslí, že by to ruského prezidenta odradilo od pokusu ovládnout další evropské země. „Jak říkala Kateřina Veliká, Rusko se buď může rozšiřovat, anebo zaniknout,“ uvedl Peter Zeihan.

Podle experta by bonusem pro Rusko bylo obnovení nárazníkového pásu. Server Visegrád 24 upozornil, že za podobnými ruskými plány může být nutnost zvrátit vymírání populace.

PSALI JSME: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, KOLIK NYNÍ V ČESKU ŽIJE UKRAJINCŮ: „MÁME 3,5 PROCENTA NAŠÍ CELKOVÉ POPULACE“

PŘIPOMÍNÁME: PREMIÉR FIALA UKLIDNIL SPOLEČNOST PŘED BUDOUCÍ ZIMOU: ŘEKL, JAKÉ KROKY VLÁDA DĚLÁ PRO ZVLÁDNUTÍ ENERGETICKÉ KRIZE

Share