Premiér Fiala uklidnil společnost před budoucí zimou: řekl, jaké kroky vláda dělá pro zvládnutí energetické krize

Premiér Petr Fiala prohlásil, že lidé nemusí mít strach z toho, že by v zimě neměli energie na topení. Politik se také zmínil o zdražování a válce na Ukrajině. Dle jeho slov občané kroky kabinetu podporují a on se nepotýká s negativními reakcemi. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Fiala uvedl, že lidé začínají mít obavy ze zdražování a přemýšlejí, jestli to zvládnou. Dalším problémem je dostatek energií v zimě.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Lidé vnímají, co děláme, ale nesetkávám se s vyhrocenými reakcemi,“ řekl předseda vlády, který uznává, že neklid ve společnosti vnímá.

Podle Petra Fialy těžké období zažívá celá Evropa a jedním z faktorů je válka, která probíhá celkem blízkou u naších hranic a má velké dopady na společnost.

Petr Fiala/Zdroj: youtube.com

V zimě by ale lidé neměli mít obavy z nedostatku energií, i když situace je složitá. Podle Fialy energetická bezpečnost Česka je špatná a v předchozích letech se nic neudělalo v tomto směru. Nyní politik ujišťuje, že zásobníky plynu jsou již naplněny ze čtyř pětin a v tomto období se to nikdy nestávalo.

Premiér Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Nakonec Fiala přiznal, že nyní na rodinu a přátele skoro vůbec nemá čas, protože se věnuje práci. Časem ale pochopil, že občas si ale musí brát dovolenou, protože podpora rodiny je velmi důležitá.

Psali jsme:„Jsem na vás pyšná“: Jak Lucie Vondráčková vyjádřila k fotce dětí s nevlastními sourozenci

PSALI JSME: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, KOLIK NYNÍ V ČESKU ŽIJE UKRAJINCŮ: „MÁME 3,5 PROCENTA NAŠÍ CELKOVÉ POPULACE“

PŘIPOMÍNÁME: MÍSTO ŠKODY FERRARI: POLICIE UKÁZALA LUXUSNÍ SPORTOVNÍ AUTO, KTERÉ NYNÍ BUDE POMÁHAT PRONÁSLEDOVAT PACHATELE

Share