Místo Škody Ferrari: Policie ukázala luxusní sportovní auto, které nyní bude pomáhat pronásledovat pachatele

Česká policie dostala posilu a sloužit jí teď bude nejrychlejší Ferrari všech dob. Původně ho používali zločinci, kterým sportovní auto Ferrari F142-458 bylo zabaveno. Policisté ho budou používat pro pronásledování agresivních řidičů či při dohledu tuningových akcí. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Policie sporťák začala využívat již v pondělí a tento model Ferrari dokáže dosáhnout rychlosti 100 km/h za 3 vteřiny. Není však červené, jak jsme na tuto značku zvyklí. Auto dostalo policejní polep a výbavu.

Policejní Ferrari / Zdroj: youtube.com

V policii uvedli, že se ročně zabavují stovky aut, které byly majetkem pocházející z trestní činnosti. „Jen za minulý rok jsme takto zajistili majetek v hodnotě necelých 7 miliard korun,“ prohlásil mluvčí policie Jakub Vinčálek.

Většinou se zabavená auta prodávají a z těchto peněz se vyplácí způsobená škoda. Minulý rok zabaveno bylo prý necelých devět set vozidel. Část z nich si ale policie ponechává pro vlastní potřeby.

Policejní Ferrari / Zdroj: youtube.com

Tentokrát je to luxusní auto, které mělo najeto pouhých 2000 kilometrů a je z roku 2011. Více než 10 let Ferrari stálo uskladněné. Má 4,5litrový motor a výkon 560 koní. Dosáhnout může rychlosti až 326 km/h.

Vozidlo dostalo potřebné policejní vybavení a úpravy, které vyšly na 340 000 Kč. Roční náklady by měly činit 25 000 Kč. Jezdit bude po celém Česku a řídit ho budou jenom vyškolení policisté.

Policejní Ferrari / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: AGÁTA HANYCHOVÁ PROMLUVILA O TOM, JAK SI JAROMÍR SOUKUP ROZUMÍ S JEJÍMI DĚTMI: „ON MÁ VŠEOBECNĚ DĚTI HROZNĚ RÁD“

PŘIPOMÍNÁME: STÁLE JE V NICH LÁSKA: ČESKÉ HVĚZDNÉ PÁRY, KTERÉ JSOU SPOLU UŽ NĚKOLIK DESÍTEK LET

Share