Stále je v nich láska: České hvězdné páry, které jsou spolu už několik desítek let

Nyní spolu zůstává výrazně méně partnerů než dříve, mnoho manželů se rozvádí. Ale někteří partneři spolu žijí velmi dlouho a takové páry jsou i v showbyznysu. Některé české hvězdy spolu žijí i několik desítek let. Píše o tom portál Aha!

Jeden takový pár tvoří herec Miroslav Donutil a podnikatelka Zuzana Donutilová. Vzali se v roce 1977, bylo jí 18 let a jemu bylo 26 let. Jsou spolu už 44 let.

Miroslav Donutil a Zuzana Donutilová / Zdroj: zeny.iprima.cz

Pár má svůj recept na dlouhý vztah. Vídají se málo, a tak si častěji přejí trávit čas společně. Podnikatelka si pořídila kavárnu a uvědomuje si, že její manžel je velmi zaneprázdněný, s tím počítá. Herec je rád, že má tak tolerantní a inteligentní manželku.

Známý moderátor, herec a zpěvák Marek Eben žije se svou manželkou, herečkou Markétou Fišerovou už 40 let. Seznámili se na konzervatoři a vzali se v roce 1982.

Marek Eben a Markéta Fišerová / Zdroj: Profimedia.cz

Společně prožili velmi nepříjemné situace. Herečka předčasně porodila dceru, která po několika dnech zemřela. Ve 26 letech prodělala mozkovou příhodu a poté skončila na vozíku. Moderátor se o ni stará a považuje ji za tu pravou. „Ebenové se nerozvádějí,“ řekl Marek Eben.

Herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška žije se svou manželkou, archeoložkou Andreou Bartoškovou už 46 let.

Jiří Bartoška a Andrea Bartošková / Zdroj: Herminapress

Partneři se často společně účastní různých akcí. „Nechtějte po mně, abych někomu radil, jak na to. Nikdy jsme to zvlášť neřešili,“ řekl Jiří Bartoška.

Luděk Sobota a Adriana Sobotová / Zdroj: Profimedia

Herec a komik Luděk Sobota a jeho manželka Adriana Sobotová se potkali při natáčení. Vzali se v roce 1981, dva roky po seznámení. Žijí spolu 41 let a herec nemá recept na šťastné manželství, podle něj je to náhoda.

Zdeněk Svěrák a Božena Svěráková / Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Scenárista, dramatik a herec Zdeněk Svěrák se oženil se svou manželkou Boženou Svěrákovou před 63 lety, tehdy oběma partnerům bylo 23 let. Šťastný pár má dvě děti a pět vnoučat. Kromě toho už mohou vychovávat i pravnouče.

Viktor Preiss a Jana Preissová / Zdroj: Super.cz

Herci Viktor Preiss a Jana Preissová jsou spolu už 53 let. Vzali se v roce 1969 a zažili několik manželských krizí. „Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti,“ řekla nedávno Jana Preissová.

PSALI JSME: AGÁTA HANYCHOVÁ PROMLUVILA O TOM, JAK SI JAROMÍR SOUKUP ROZUMÍ S JEJÍMI DĚTMI: „ON MÁ VŠEOBECNĚ DĚTI HROZNĚ RÁD“

PŘIPOMÍNÁME: „ČEKÁM, AŽ SE TROCHU ZATÁHNE”: IVA HÜTTNEROVÁ PROMLUVILA O TOM, CO JI NEJVÍC NYNÍ TRÁPÍ

Share