Ivan Bartoš uvedl, jestli Piráti půjdou do dalších voleb do Sněmovny společně se STAN: Starostové už se také zřejmě rozhodli

Koalice Pirátské strany a STAN zřejmě končí. Dle předsedy Pirátů Ivana Bartoše s tímto partnerstvím jeho strana pro příští volby do Sněmovny již nepočítá. Jeho politické uskupení nyní o volbách nepřemýšlí a chce se soustředit na naplňování programu a pomoci lidem. Do voleb ale nejspíš už půjdou sami. Informuje o tom web idnes.cz.

Vztahy Pirátů a Starostů ochladli ihned po volbách, kdy voliči dali přednost kandidátům STAN a Piráti dostali pouze 4 místa ve Sněmovně. Společně ale šli do vlády Petra Fialy.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

STAN nakonec získal 33 poslance, i když před volbami to vypadalo, že právě Pirátská strana má větší podporu. Nakonec Pirátská strana dostala tři členy vlády, STAN čtyři.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Spolupráce je ovšem stále možná pro komunální a krajské volby. Tam podle Bartoše rozhodují místní sdružení, která dobře ví, jak mají pracovat, o kdo se hodí jako partner pro zlepšení života obyvatel. Společnou kandidátku obě strany mají například v Kladně.

Dle informací v médiích politici ze STAN také zatím jsou skeptičtí ohledně další spolupráce s Piráty během voleb do Sněmovny.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Budoucnost je vždy otevřená, ovšem po výrocích mnohých pirátských politiků ji z pohledu dneška nepovažuji za pravděpodobnou,“ prohlásil šéf Starostů Vít Rakušan s tím, že s Pirátskou stranou ale prosazují společný program, který měli před volbami.

PSALI JSME: PREMIÉR FIALA UKLIDNIL SPOLEČNOST PŘED BUDOUCÍ ZIMOU: ŘEKL, JAKÉ KROKY VLÁDA DĚLÁ PRO ZVLÁDNUTÍ ENERGETICKÉ KRIZE

PŘIPOMÍNÁME: MÍSTO ŠKODY FERRARI: POLICIE UKÁZALA LUXUSNÍ SPORTOVNÍ AUTO, KTERÉ NYNÍ BUDE POMÁHAT PRONÁSLEDOVAT PACHATELE

Share