Kroky Ruska jsou silnější, než Česko čekalo: Jan Hamáček naznačill, co bude dál

Ministr vnitra a dočasně pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček uvedl, že existuje možnost, že by Česko se svými spojenci mohlo přistoupit k dalšímu vyhošťování ruských diplomatů. Řekl, že reakce Ruské federace byla silná a že Česko je obětí operací ruských tajných služeb. Řekl to na tiskové konferenci v pondělí. Informoval o tom web iROZHLAS.cz.

Jan Hamáček se v pondělí zúčastnil jednání ministrů zahraničí EU. Uvedl, že reakce Ruska byla silná a že nyní hodlá společně s premiérem diskutovat o dalších krocích Česka.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle něj už má některé návrhy pro předsedu vlády Andreje Babiše. Novinářům to nechtěl říct, protože nejprve by to měli projednat právě premiér a vicepremiér.

Pravděpodobně by mohlo jít o snížení počtu zaměstnanců velvyslanectví Ruské federace v Česku nebo o nějaké omezení je.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Český velvyslanec v Rusku zatím zůstal, ale vyhoštěni ze země byli jeho zástupce. Česko hodlá na takový krok Moskvy reagovat.

Jan Hamáček řekl, že už požádal spojence České republiky, aby byli solidární s naším státem.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra a dočasně pověřený ministr zahraničí vysvětlil, že Česká ambasáda v Rusku je nyní téměř paralyzovaná, už tam nefunguje politický úsek ani ekonomický. V provozu zůstal jen konzulární úsek.

Byla to reakce Ruska po vyhoštění z České republiky 18 zaměstnanců ruského velvyslanectví v Praze. Podle informací české Bezpečnostní informační služby byli tito zaměstnanci členy ruských tajných služeb.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Oznámili také, že za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 mohou dva agenti GRU.

PSALI JSME: FILIP ZATÍM NEDŮVĚŘUJE VÝSLEDKŮM VYŠETŘOVÁNÍ V KAUZE VRBĚTIC: PŘIDAL SE K NĚMU I OKAMURA

PŘIPOMÍNÁME: LENKA KOŘÍNKOVÁ V SHOW PROSTŘENO PŘI VAŘENÍ JÍDLA POŽÁDALA O POMOC ASISTENTŮ: „NEDĚLÁM ŽÁDNÉ DOMÁCÍ PRÁCE, NIC“

Share