Nelíbí se mi samota v 60 let, vysvětlím proč

Je mi 60 let a jsem osamělá, nemám děti, nikdy jsem se nevdala. Celý život jsem pracovala v lékařském ústavu, má oblíbená práce, kvůli tomu jsem neměla ani domácí mazlíčky.

Žena/Zdroj: zamechatelno.fun

Jsem lékařka, pomáhám lidem, pracuji nejčastěji na noční směně, takže jsem neměla čas zabývat se svým osobním životem, i když jsem měl romány s muži.

Nebudu říkat, že lituji, že práce byla pro mě celý život na prvním místě. Samotné stáří je však velmi smutné potkat, nyní je příliš pozdě na setkání s muži a na vdávání, takže se s tím snažím vyrovnat.

Sáma čelím určitým obtížím.

Zaprvé je to každodenní život. Veškeré vybavení je krátkodobé. Chápu, že odborníci mohou tyto problémy vyřešit za peníze, ale mých peněz je sotva dost k životu. Nebudu se odvažovat opravovat instalatérské práce nebo vybavení sama, nerozumím tomu, i když vím, že některé ženy rozhodují o všem samy.

Zadruhé jsem se z jakéhokoli důvodu začala velmi obávat, tohle se začalo s věkem zhoršovat. A často jsem se začala obávat o své zdraví. Došlo to k bodu, že jsem se začala obracet na kolegy a zajímat se o své zdraví, vše se ptám podrobně a několikrát denně. Také je pro mě velmi obtížné chodit po obchodech, neustále přemýšlím o svém výběru, zda dělám všechno správně, zda to potřebuji, stane se to, chodím dvě hodiny a odcházím s prázdnýma rukama.

Zatřetí, cítím akutní nedostatek komunikace. Chci vyprávět o všem, co cítím, jak šel můj den, jaké jsou moje plány do blízké budoucnosti atd. Ve večerních hodinách to začíná být obzvlášť smutné a osamělé, chci se přitulit k muži, ale nemám ho. Nemysli si, že nemám žádné přátele, to ano, ale mají své vlastní rodiny a starosti, nebudou poslouchat moje starosti celé hodiny.

Svůj volný čas trávím doma u televize, vtipné a zajímavé programy mi pomáhají nedepresovat. Snažím se o víkendech chodit na výstavy nebo navštívit přátele, ale většinou trávím čas v práci, plánuji pracovat až do své smrti.

Opravdu se mi nelíbí být sama v 60 letech, tak jsem neviděla své stáří. Pokud by bylo možné něco změnit, pak bych se věnovala více času mužům.

Ve všem se musím spoléhat jen na sebe, snažím se nenechat se odradit a nestěžovat si na život ostatním. Snažím se o sebe starat, vymýšlím nejrůznější činnosti, například pletení, kreslení nebo plavání.

PSALI JSME: 19LETÁ DÍVKA VÁŽILA JEN 26 KG: JAK DNES VYPADÁ ŽENA

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA SE CHTĚLA POUZE ZBAVIT ODROSTY, ALE STYLISTA JÍ UDĚLAL NOVÝ STYLOVÝ ÚČES: ŠEDIVÉ VLASY UŽ NENÍ VIDĚT

Share