Filip zatím nedůvěřuje výsledkům vyšetřování v kauze Vrbětic: přidal se k němu i Okamura

SPD a KSČM zatím nezaujímají silné stanovisko ohledně případu ve Vrběticích, protože pro ně prý zjištění bezpečnostních složek nejsou dostatečně prokazatelná. Považují to za vyřizování účtů mezi obchodníky se zbraněmi či zpravodajskou hru. Informuje o tom web novinky.cz.

„Taková informace ve mně vyvolává více otázek než odpovědí,“ uvedl šéf komunistů Vojtěch Filip s tím, že mu to po tolika letech připadá zpravodajskou hrou a nejde o opravdové skutečné vyšetřování.

Vojtěch Filip / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že se nyní vytváří protiruské prostředí v době kdy se měla nakoupit vakcína Sputnik V a jedná se o dostavbě elektrárny Dukovany. Filip zdůraznil, že jsme mohli polepšit vztahy s Ruskem.

Dle slov komunisty Leo Luzara to nyní může naopak vyvolat velké konflikty. Poslanec dodává, že to může být vyřizování účtů mezi obchodníky se zbraněmi nebo v sázce jsou Dukovany.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Šéf SPD Tomio Okamura chce, aby se případem také zabýval Parlament a kauza byla projednána bezpečnostním výborem do konce měsíce.

„Výbor by měl dostat důkazy pro tak závažná obvinění,“ uvedl politik a dodal, že se chce setkat s ruským velvyslancem pro zjištění pozice Ruska.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Filip zdůraznil, že Rusko na oplátku může vyhostit české diplomaty a většinou to budou lidé, kteří v době výbuchů v Rusku ani nepracovali, protože jejich mise obvykle trvá čtyři roky.

Vojtěch Filip / Zdroj: youtube.com

Dle předsedy KSČM Česku může hrozit zastavení dodávek plynu, což by znamenalo, že ho ČR bude stejně kupovat, ale přes Německo.

Nakonec Vojtěch Filip uvedl, že neví, proč se o těchto informacích dozvídáme až po sedmi letech.

PSALI JSME: KABINET BUDE JEDNAT O PŘÍPADU VRBĚTIC: PREMIÉR CHCE ZVEŘEJNIT ZPRÁVU BEZPEČNOSTNÍ INFORMAČNÍ SLUŽBY

PŘIPOMÍNÁME: JAROSLAV FLEGR VYZÝVÁ USPOŘÁDAT KONCERTY, KTERÝCH BY SE ÚČASTNILO TISÍC LIDÍ: PODLE NĚJ TO BY POMOHLO RYCHLEJI ODHALIT INFIKOVANÉ LIDI

Share