Jaroslav Flegr vyzývá uspořádat koncerty, kterých by se účastnilo tisíc lidí: podle něj to by pomohlo rychleji odhalit infikované lidi

Iniciativa Cesta ze tmy plánovala uspořádat několik koncertů koncem tohoto měsíce a začátkem příštího. Podmínkou jejich návštěvy by byl negativní PCR test na koronavirus. Šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger je ale zatím proti takovému návrhu. Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se přitom domnívá, že právě koncerty by pomohly k návratu do normálního života a toto testování by mělo velký význam. Uvedl to v pořadu Partie na CNN Prima News.

Profesor Jaroslav Flegr vysvětlil, že pokud bude nutné podstoupit PCR testování, pomůže to rychleji odhalit mnoho nakažených lidí.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle něj by to byl velmi příjemný způsob boje proti viru. Dodal, že testovat lidi před koncerty by byl skvělý způsob i proto, že by se mohli postupně vracet k normálnímu životu.

Iniciativa Cesta ze tmy plánovala první koncert 23. dubna. Poslechnout si zpěvačku Olgu Lounovou mohlo až 1 tisíc lidí. To ale nebude a Jaroslav Flegr je z toho trochu smutný, podle něj to byla skvělá příležitost.

René Levínský / Zdroj: youtube.com

Koncerty, k jejichž návštěvě by bylo třeba negativní PCR testy, podpořil i matematik René Levínský. Podle něj by bylo nutné, aby zájemci měli také nainstalovanou aplikaci eRouška.

Také odborníci v pořadu Partie na CNN Prima News diskutovali na téma nošení respirátorů. Evoluční biolog připouští možnost, že na některých místech zůstanou povinné i v létě.

Lukáš Pollert / Zdroj: youtube.com

Ale lékař Lukáš Pollert má trochu jiný názor, upozornil, že některým lidem, zejména jemu, se špatně dýchá v respirátoru. Proto by podle něj bylo nutné používat je jen na některých místech, například ve veřejné dopravě, ale nic víc.

Biochemik Zdeněk Hostomský uvedl, že nechápe, proč by roušky a respirátory měli nosit lidé, kteří už dostali vakcínu.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že podle současných informací očkovaní lidé virus téměř nepřenášejí, takže nošení roušek je pro ně nesmyslné.

Nyní se vyvíjí aplikace s QR kódem. Epidemiolog Rastislav Maďar před časem řekl, že pomocí této aplikace bude možné prokázat negativní test na koronavirus, očkování nebo prodělánou nemoc za posledních 90 dní.

Rastislav Maďar / Zdroj: youtube.com

To znamená, že lidé s touto aplikací by mohli navštěvovat různé podniky. Jaroslav Flegr takový návrh podporuje. Podle něj to pomůže zachránit mnoho životů.

PSALI JSME: KABINET BUDE JEDNAT O PŘÍPADU VRBĚTIC: PREMIÉR CHCE ZVEŘEJNIT ZPRÁVU BEZPEČNOSTNÍ INFORMAČNÍ SLUŽBY

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS VE SVĚTĚ NABÍRÁ NA SÍLE: POČET NÁKAZ ZNOVU NAROSTL, TURECKO ZAZNAMENALO NOVÝ REKORD FATÁLNÍCH PŘÍPADŮ

Share