Zachráněný pes letěl 2000 km, aby se stal přítelem osamělé 69leté ženy

Toulavý pes byl doslova zaživa sežrán mikroskopickými klíšťaty. Při putování po rumunských ulicích neměl šanci na přežití. Naštěstí laskaví lidé včas uviděli velmi nemocného a vychrtlého psa a zveřejnili jeho fotografie na Facebooku.

Pes a jeho paní / Zdroj: goodhouse.ru

Tam na ně narazila osamělá důchodkyně jménem Felicity Hollingsová z anglického města Norfolk. Ženě se při pohledu na tohoto nešťastného psa sevřelo srdce. Kvůli nemoci přišel o srst a celý byl pokrytý strupy.

Ruben / Zdroj: goodhouse.ru

Felicity bez váhání poslala peníze dobrovolníkům, kteří sbírali dary na Rubenovu léčbu. Napsala také, že by si ráda Rubena vzala k sobě domu, pokud ho k ní přivezou. Naštěstí se psem zabývala charitativní organizace REAN s sídlem v Británii.

Díky dobrovolným darům se dobrovolníkům podařilo pokrýt veškeré náklady spojené s lékařskou péčí o zvíře a dopravou z Rumunska do Anglie. V době setkání s novou paní Ruben vypadal mnohem lépe, i když vážil ještě o něco méně než je normální váha – asi 10 kilogramů.

Ruben / Zdroj: goodhouse.ru

Ti dva si okamžitě padli do oka. Felicity zpočátku neměla v úmyslu nechat psa navždy, ale když se podívala do jeho pozorných černých očí, uvědomila si, že je připravena stát se jeho rodinou. Ruben se ukázal jako velmi láskyplný pes. Navzdory všem utrpením, kterými prošel, se Ruben nenaučil milovat a důvěřovat člověku.

Ruben a jeho paní / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: MĚLI SKONČIT NA POULIČNÍCH TRZÍCH: 20 ZLATÝCH RETRÍVRŮ DORAZILO DO MIAMI POTÉ, CO BYLI ZACHRÁNĚNI V ČÍNĚ

PŘIPOMÍNÁME: ŠIMPANZI POMÁHAJÍ PEČOVAT O NEMOCNÉ ŠTĚNĚ: DÍKY JEJICH PÉČI TEN SE RYCHLE ZOTAVUJE

Share