Šimpanzi pomáhají pečovat o nemocné štěně: Díky jejich péči ten se rychle zotavuje

Když pár, který provedl operaci na záchranu šimpanzů v Africe, narazil na nemocné štěně, uvědomili si, že by měli pomoci. Ale příběh o zotavení štěněte přijal nečekaný obrat, když pomoc přišla z naprosto neočekávaného zdroje.

Pes / Zdroj: YouTube

Jenny Desmond a její manžel Jim vedou operaci na záchranu šimpanzů Liberia Chimpanzee Rescue. Jednoho dne, když Jenny procházela ulicemi jedné z vesnic v Libérii, narazila na malé štěně, které se zdálo být velmi nemocné a slabé. Pojmenovala malé štěně Snafu a přivedla pejska do útulku pro šimpanze. Snafu měl těžkou kožní infekci, potřeboval léky od parazitu a zjevně trpěl podvýživou.

Šimpanzi se starají o psa / Zdroj: YouTube

Když se pes stal silnějším, Snafovi bylo dovoleno komunikovat se šimpanzem. Šimpanzi překvapivě rádi popadli a objali malé štěně, které vypadalo, že si užívá pozornost každého. Šimpanzi hráli se Snafou hodiny a jemu bylo čím dále, tím lépe.

Jane se šimpanzem / Zdroj: YouTube

Když pro Snafu přišel čas najít trvalý domov, Jenny ho poslala do Ameriky, ke své sestře a dvěma malým dětem. Díky zvláštní péči, kterou Snafu získal od Jenny, Jima a šimpanzů, unikl smrti a stal se zdravým a zábavným společníkem pro svou novou rodinu..

PSALI JSME: DOJEMNÝ PŘÍBĚH O KRÁLÍKU ZÁCHRANÁŘOVI: JAK SE MU PODAŘILO STÁT SE OTCEM ŠTĚŇAT

PŘIPOMÍNÁME: PES POMÁHÁL SE STARAT O KOTĚ S OCHRNUTÝMI TLAPKAMI

Share