Volební preference v červnu překvapily: v čele došlo k výměně stran a na hraně jsou ihned tři politická uskupení

Hnutí ANO se již dle několika průzkumů vrací znovu do čela volebních preferencí. Agentura STEM uvádí, že v červeni by získalo 26,7 % hlasů. Na druhém místě je opoziční koalice STAN a Pirátské strany s 24,1 %. Následuje další koalice SPOLU, která by získala 17,4 %. Informuje o tom web idnes.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na hraně jsou sociální demokraté a komunisté. Přibližuje se k ním i Přísaha Roberta Šlachty.

Agentura Median také ukázala výsledky svého průzkumu, které ovládlo hnutí ANO. Volilo by ho 26 % voličů. Na druhé místě jsou Piráti se Starosty a mají 21,5 % hlasů. Koalice SPOLU by pak dostala 20 %. ČSSD, komunisté a Přísaha jsou stále na hraně.

Volební preference v červnu 2021 / Zdroj: stem.cz

Stejné pořadí stran a koalic ve volebních preferencích ukazuje i agentura CVVM. Pád vládního ANO se tak zastavuje a mírně roste podpora.

Naopak začínají ztrácet Piráti. Dle průzkumů jejich podpora klesla ihned o 4 %. Stabilně se naopak drží SPD a těží hlavně z protestních hlasů.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Nedaří se sociálním demokratům, kteří se pohybují na postupové hranici pěti procent. Zastavil se růst podpory Přísahy, která se nyní ocitla na hraně postupu do Sněmovny.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Přijít k urnám plánuje přes 64 % voličů. Určitě nepůjde volit 16,5 %. Průzkum agenturou STEM byl proveden od 21. do 29. června a zúčastnilo se ho více než tisíc lidí.

PSALI JSME: USKUTEČNIL SE TELEFONICKÝ ROZHOVOR MEZI MILOŠEM ZEMANEM A SI ŤIN-PCHINGEM: ČESKÝ PREZIDENT HODLÁ V ROCE 2022 NAVŠTÍVIT ČLR

PŘIPOMÍNÁME: MARIAN JUREČKA NAVRHUJE SNÍŽIT DŮCHODY LIDEM, KTEŘÍ PRACOVALI PRO KOMUNISTICKÝ REŽIM: TOTO OBDOBÍ JEJICH PRÁCE BY SE NEMĚLO ZAPOČÍTÁVAT DO VYMĚŘOVACÍHO ZÁKLADU

Share