Uskutečnil se telefonický rozhovor mezi Milošem Zemanem a Si Ťin-Pchingem: český prezident hodlá v roce 2022 navštívit ČLR

Příští rok plánuje hlava státu Miloš Zeman návštěvu Číny. Ve středu se uskutečnil telefonický rozhovor českého prezidenta s hlavou ČLR Si Ťin-Pchingem. Většinou mluvili o ekonomické spolupráci. Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček uvedl, že čínský prezident považuje Českou Republiku za klíčového partnera v EU. Píšou o tom Lidovky.cz.

Pražský hrad uvedl, že tento telefonický rozhovor hlav států vznikl z iniciativy čínského prezidenta. Například Si Ťin-pching vyjádřil solidaritu s Českou republikou a všemi jejími obyvateli v souvislosti s tornádem, které se nedávno stalo v naší zemi.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezidenti hovořili především o ekonomické spolupráci obou států. Diskutovalo se například o konkrétních aktivitách, které by tuto spolupráci mohly rozšířit.

Jiří Ovčáček také informoval, že během minulých schůzek si hlavy států vyměnili stromy. Miloš Zeman tehdy dal Si Ťin-Pchingovi jabloň. Tentokrát v rozhovoru prezidenti ujistili, že stromy rostou dobře.

Si Ťin-pching / Zdroj: youtube.com

Český prezident v rozhovoru potvrdil, že příští rok hodlá navštívit ČLR. Předtím Miloš Zeman již několikrát navštívil Čínu jako prezident.

Například jeho poslední cesta do této země se konala v dubnu 2019. Také tam plánoval letět v roce 2020, kdy by se měl konat summit 17+1.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Tohoto summitu se účastní zástupci států z východní a střední Evropy a ČLR. Vzhledem k epidemické situaci však bylo rozhodnuto uspořádat toto setkání pomocí videohovorů.

Miloš Zeman je zastáncem spolupráce Česka s Čínou, v minulosti hovořil také o velkých čínských investicích do české ekonomiky.

PSALI JSME: MINISTRYNĚ JANA MALÁČOVÁ PROZRADILA JAK SE UDRŽUJE V KONDICI: „SNAŽÍM SE HODNĚ CVIČIT“

PŘIPOMÍNÁME: METEOROLOGOVÉ VARUJÍ, ŽE DO ČESKA OPĚT DORAZÍ SILNÉ BOUŘKY: V SOUSEDNÍM NĚMECKU MŮŽE BÝT I TORNÁDO

Share