Meteorologové varují, že do Česka opět dorazí silné bouřky: v sousedním Německu může být i tornádo

Počasí v následujících dnech se může výrazně změnit. Například rozdíl v teplotách mezi různými částmi země může dosáhnout 15 stupňů. Kromě toho ve čtvrtek do Česka dorazí bouřky a místy mohou být velmi silné. Informuje o tom web TN.cz.

V mnoha částech Evropy jsou nyní neuvěřitelná vedra, kvůli tomu existuje riziko požárů. Kromě toho se ale budou vyskytovat i bouřky, které dorazí i do Česka.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Bouře budou silnější v těch částech země, kde je větší horko. Projeví se tak vliv zvlněné frontální hranice, kde se střetává studený západní vzduch a teplý vzduch od východu.

Podle zpráv meteorologů to bude v Česku dobře cítit, protože ve středu bude teplotní rozdíl v různých částech země dosahovat až 10 stupňů. Ve čtvrtek by se tento rozdíl mohl zvýšit na 15 stupňů.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Český hydrometeorologický ústav varuje před příchodem bouřek ve čtvrtek večer, některé mohou být velmi silné. Mohou být přívalové deště a dokonce i kroupy.

To by mohlo pokračovat i v noci ze čtvrtka na pátek a přes den v průběhu pátku by mohlo být počasí stejné. Nárazy větru mohou dosáhnout až 90 kilometrů za hodinu.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Před vznikem tornád varovali také němečtí meteorologové, bouře v Česku mohou způsobit velké škody.

PSALI JSME: PŘED SNĚMOVNOU SE ZNOVU DEMONSTRUJE: ÚČASTNÍKŮM AKCE SE NELÍBÍ NÁVRH MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ VOJTĚCHA OHLEDNĚ PROKAZOVÁNÍ BEZINFEKČNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: SESTRA SIMONY KRAINOVÉ PÓZUJE V PLAVKÁCH: MÁ IDEÁLNÍ POSTAVU I V 53 LETECH

Share