Před Sněmovnou se znovu demonstruje: účastníkům akce se nelíbí návrh ministra zdravotnictví Vojtěcha ohledně prokazování bezinfekčnosti

Šéf SPD Tomio Okamura chce ukončit pandemickou pohotovost. Na Malostranském náměstí se koná velká demonstrace, které se účastní stoky lidí. Okamura v Parlamentu odmítl návrhy ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha přimět lidi k vakcinaci. Píše o tom web idnes.cz.

Na náměstí je umístěna velká obrazovka na které účastníci sledují jednání. Další část se ale chce do Parlamentu dostat.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Nelíbí se jim certifikáty, které potvrzují očkování či testování na koronavirus. Demonstraci organizuje Volný blok poslance Lubomíra Volného.

Volný chce po Vojtěchovi, aby ten nenavrhoval debatu ohledně nového zákona o ochraně veřejného zdraví, který zavede covid pasy.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Ministr zdůraznil, že se jedná o lži a v úterý Sněmovna nebude projednávat změny, kvůli kterým se lidé na Malostranském náměstí sešli.

Navíc Vojtěch dodal, že novela zatím neprošla ani prvním čtením a šance, že legislativa bude schválena v tomto volebním období je minimální.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se postěžoval, že očkování nepostupuje dostatečně rychle a chce, aby vláda uvedla, jak plánuje postupovat dál.

Šéf Starostů Vít Rakušan řekl, že kvůli časovým omezením je složité domluvit se na tom, co se ve Sněmovně nakonec bude projednávat.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

SPD se také nezamlouvá návrh ministerstva zdravotnictví, aby stravovací podniky kontrolovaly bezinfekčnost svých hostů.

Kromě toho Sněmovna se bude zabývat zvyšováním důchodů či vydáním poslance Volného k trestnímu stíhání za šíření poplašných zpráv.

PSALI JSME: POSLANCI SE ROZHODUJÍ, JESTLI BUDOU PROJEDNÁVAT ZVYŠOVÁNÍ DŮCHODŮ NAD RÁMEC VALORIZACE: JE TO TÉMĚŘ POSLEDNÍ ŠANCE NĚCO PROSADIT DO VOLEB

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE PO PRÁZDNINÁCH RESPIRÁTORY ZŮSTANOU A VYSVĚTLÍ PROČ: „JSME VE FÁZI SPÍŠE STAGNACE, TAKŽE TÉMA ZMĚNY NENÍ NA STOLE“

Share