Marian Jurečka navrhuje snížit důchody lidem, kteří pracovali pro komunistický režim: toto období jejich práce by se nemělo započítávat do vyměřovacího základu

Zástupci strany KDU-ČSL navrhují snížit důchody všem těm lidem, kteří pracovali pro komunistický režim, tedy od roku 1948 do roku 1989. To by se mohlo týkat bývalých poslanců, bývalých ministrů a dalších členů vlád, zaměstnanců StB, ÚV KSČ a dalších. Píše o tom portál iDNES.cz.

Minulý měsíc podobný zákon schválili poslanci na sousedním Slovensku. Bylo rozhodnuto snížit důchody zástupcům minulého režimu a některým zaměstnancům bezpečnostních složek.

Důchodce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Bylo také rozhodnuto, že těmto lidem budou odebrány nezasloužené výhody. Nyní o podobném uvažují i někteří čeští poslanci.

Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka ve středu představil návrh na snížení důchodů pro ty lidi, kteří pracovali pro komunistický režim.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Chtěl by, aby byl návrh schválen spolu s návrhem kabinetu na zvýšení důchodů nad rámec valorizace. Jejich strana očekává také pomoc od Ústavu pro studium totalitních režimů.

Ústav by měl poskytnout nějaké informace, které by vedly ke snížení důchodů části seniorů. To znamená, že část doby, kterou tito lidé pracovali za minulého režimu, by se při výpočtu výše důchodů neměla počítat.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle valorizace by se důchody v roce 2022 měly zvýšit v průměru o 458 korun, současná vláda je ale navrhuje zvýšit o dalších 300 korun.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: USKUTEČNIL SE TELEFONICKÝ ROZHOVOR MEZI MILOŠEM ZEMANEM A SI ŤIN-PCHINGEM: ČESKÝ PREZIDENT HODLÁ V ROCE 2022 NAVŠTÍVIT ČLR

PŘIPOMÍNÁME: 24LETÁ DÍVKA SE PŘEVLÉKÁ ZA BATOLE A NOSÍ DUDLÍK: DŮVOD, PROČ SE CHOVÁ JAKO MIMINO, PŘEKVAPIL MNOHO LIDÍ

Share