Vojtěch promluvil o zrušení všech protiepidemických opatření jako v Dánsku: Česko ale musí splnit jednu důležitou podmínku

Očkování v Česku probíhá od loňského roku a bylo aplikováno celkem 11,73 milionu dávek vakcíny a plně jsou očkování téměř 6 milionů lidí. Není to ale dost pro dosažení kolektivní imunity, která by umožnila zrušení většiny opatření.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch říká, že opatření mohou být zrušená, pokud dosáhneme úrovně proočkovanosti jako v Dánsku. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ze začátku tempo očkování bylo velmi vysoké a denně se očkovalo více než 100 tisíc lidí. Postupně ale klesalo a nyní se počítá v řádech tisíců. Odborníci však říkají, že právě očkování je cestou k normálnímu životu.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„V tomto bych chtěl znovu připomenout to, abychom se mohli vrátit do běžného stavu, je nutná vysoká proočkovanost,“ uvedl Vojtěch s tím, že situace je nyní mnohem lepší než loni. Jako vzor ministr bere Dánko, kde došlo k rozvolnění všech opatření.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Zdůraznil ale, že tam je naočkováno velké procento obyvatel. Pokud se to stane i v Česku, není podle Vojtěcha důvod opatření držet dál.

„V této situaci zatím ale nejsme a je jen na nás, jak rychle se do takové situace dostaneme,“ ukončil šéf resortu.

Psali jsme:„To si musíš odbít v sobě, ve svém nitru, a navenek před dítětem se prostě chovat normálně“: Dáda Patrasová řekla, jak zvládala nemoc své dcery

PSALI JSME: PRYMULA PROMLUVIL O TŘETÍ DÁVCE VAKCÍNY: EPIDEMIOLOG ZATÍM ODMÍTL OČKOVAT SE ZNOVU A ŘEKL DŮVOD

PŘIPOMÍNÁME: VÝSLEDKY STUDENTSKÝCH VOLEB : JAK DOPADLY JEDNOTLIVÉ STRANY A KDO USPĚL U MLADÝCH VOLIČŮ

Share