Prymula promluvil o třetí dávce vakcíny: epidemiolog zatím odmítl očkovat se znovu a řekl důvod

Epidemiolog Roman Prymula uvedl, že by třetí dávka vakcíny neměla být plošně nařízená. Odborník říká, že by měla být přednostně aplikována seniorům, zdravotníkům a lidem s vážnými onemocněními. Prymula proto zatím počká. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Ke třetí dávce očkování proti koronaviru nemůžeme přistupovat plošně,“ zdůraznil exministr zdravotnictví s tím, že se v první řádě budou očkovat starší lidé a osoby se sníženou imunitou.

Rovněž se to týká i zdravotnického personálu, u kterého hrozí vyšší riziko nakažení.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Ostatní by si měli na třetí dávku zatím počkat. „Ani já zatím nejdu, prioritní jsou starší a rizikovější skupiny,“ řekl Roman Prymula a dodal, že by mělo uběhnout minimálně 8 měsíců od podání druhé dávky vakcíny.

Epidemiolog také uvedl, že ochrana před nákazou časem klesá a to je motivace ke třetí dávce.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Od 20. září ale třetí dávka je přístupná pro všechny u koho uběhlo 8 měsíců od předchozí dávky očkování. Většinou se ale jedná o zdravotníky a seniory.

Aktuálně v nemocnicích zůstává 147 pacientů s koronavirem. Ve vážném stavu je kolem 30 lidí.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ HODLÁ NAVRHNOUT ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY A ZAVEDENÍ KRIZOVÉHO OŠETŘOVNÉHO: O KOLIK BY MOHLA VZRŮST MINIMÁLNÍ MZDA

PŘIPOMÍNÁME: „CHŘIPKA NIKAM NEZMIZELA“: UVEDL VOJTĚCH, ŽE VIRUS NAVÍC ZMUTOVAL A NA PODZIM MŮŽE ZAČÍT NOVÁ CHŘIPKOVÁ SEZONA

Share