Výsledky studentských voleb : Jak dopadly jednotlivé strany a kdo uspěl u mladých voličů

V pondělí a v úterý se konaly studentské volby na středních školách. Zvítězila v nich koalice Pirátů a STAN. Na druhém místě s minimálním odstupem je další opoziční koalice SPOLU. Následuje hnutí ANO, které ale prohrálo koalicím přes dvacet procent.

Celkem bylo sečteno 40 899 platných hlasů středoškoláků nad 15 let. Píše o tom web novinky.cz.

Volby ve školách / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Piráti a Starostové získali celkem 30,4 % hlasů. Koalice SPOLU, kterou tvoří ODS, TOP 09 a lidovci má podporu 29,4 % středoškoláků.

Hnutí ANO vyhořelo a dostalo pouze 8,5 % hlasů. Na čtvrtém místě jsou Zelení s 7,1 %.

Volby ve školách / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další strany nezískali potřebných pět procent hlasů, aby se do Sněmovny dostaly. 4 % má SPD, Volný blok 3,3 %.

Projekt, který organizuje Člověk v tísni je soustředěn na podporu „aktivního, zodpovědného a sebevědomého občanství budoucích prvovoličů“.

Škola/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Organizátoři také zaznamenali rozdíly mezi výsledky na gymnáziích, kde se více volily opoziční strany a odbornými školami či učilišti, kde podporu mělo hnutí ANO, SPD či dokonce komunisté.

Hlasování studentů naznačují trendy, které se dají očekávat v budoucnu. Zatím ale preference u dospělých voličů ukazují trochu jiné výsledky.

PSALI JSME: POLSKO BUDE PLATIT 500 TISÍC EUR DENNĚ ZA POKRAČOVÁNÍ TĚŽBY V DOLE TURÓW: JAK REAGOVALA POLSKÁ VLÁDA PO ROZHODNUTÍ SOUDU EU

PŘIPOMÍNÁME: STRANA ZELENÝCH POSTAVILA SOCHU ANDREJE BABIŠE NA BŘEHU ŘEKY BEČVY: PODLE NICH JE TO PAMÁTKA NA OTRAVU ŘEKY

Share