Milan Kubek prozradil, jak dlouho ještě budeme nuceni nosit respirátory: nebyl spokojen s jednáním vlády a opozice v době epidemie

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se domnívá, že roušky a respirátory budeme nosit minimálně do jara. Vysvětlil to tím, že dosud nebylo očkováno dostatečné množství lidí a že občané porušují opatření proti koronaviru. Promluvil o tom v pořadu Interview na CNN Prima News.

Milan Kubek uvedl, že respirátory bude nutné nosit na podzim i v zimě. Vysvětlil to tím, že míra očkování v Česku je zatím nedostatečná.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle statistik resortu zdravotnictví má v Česku dokončené očkování přes 5,9 milionu lidí. Podle prezidenta České lékařské komory to nestačí.

Domnívá se, že by kvůli mutaci delta měla být bezpečná míra očkování vyšší než 85 procent populace. Proto je potřeba lidem vysvětlit výhody očkování, a to i mladé generaci.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zmínil také, že jeho děti už byly očkovány. Očkovaní mladí lidé prý nebudou nebezpeční pro seniory, kteří nebyli očkováni.

Podle výsledků různých průzkumů asi 20 procent lidí nechce být očkováno a dalších asi 10 procent pochybuje. Podle jeho názoru mohou tito lidé věřit různým dezinformacím.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Kromě toho byl nespokojen s tím, jak v době epidemie jednala vláda a opozice, chyběl mu mezi nimi konsenzus.

„Oba tábory se populisticky předháněly, kdo se více zalíbí lidem. Doba v prosinci byla příkladem totálního selhání,“ uvedl Milan Kubek.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Domnívá se, že pokud stát dává občanům možnost nechat se naočkovat zdarma, nemusí do nekonečna být hrazeno testování z veřejných peněz.

Také podle jeho názoru může být nespravedlivé, že by hospitalizovaní pacienti, kteří se nechtěli nechat vakcinovat, dostávali drahé monoklonální protilátky zadarmo.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

V ČR je stále kolem 400 tisíc lidí nad 60 let, kteří nebyli očkováni. Milan Kubek tvrdí, že by to v budoucnu mohla být velká hrozba.

PSALI JSME: PRYMULA PROMLUVIL O TŘETÍ DÁVCE VAKCÍNY: EPIDEMIOLOG ZATÍM ODMÍTL OČKOVAT SE ZNOVU A ŘEKL DŮVOD

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVÁNÍ DĚTÍ NAD 5 LET PROTI KORONAVIRU: RESORT ZDRAVOTNICTVÍ UŽ OBJEDNAL VAKCÍNY

Share