Očkování dětí nad 5 let proti koronaviru: Resort zdravotnictví už objednal vakcíny

Je pravděpodobné, že v ČR začne očkování proti koronaviru dětí starších 5 let. Podle firem Pfizer a BioNtech je jejich očkovací látka bezpečná pro děti starší 5 let. Resort zdravotnictví už objednal 140 tisíc dávek vakcíny. Informuje o tom web TN.cz.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Společnosti Pfizer a BioNtech informovaly o výsledcích své studie, podle které je jejich vakcína bezpečná pro děti od 5 do 11 let. Studie se zúčastnilo více než 2,2 tisíce dětí.

Podle mluvčího firmy Pfizer Tomáše Sazimy vakcinace dětí dopadla dobře, očkovací látka byla snášená také dobře. Vedlejší účinky by se daly přirovnat k těm, které měla věková skupina od 16 do 25 let.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To znamená, že tyto společnosti budou žádat o schválení vakcíny pro děti starší 5 let. Touto žádostí se bude zabývat Evropská léková agentura.

Pokud bude rozhodnutí kladné, možná se změní registrace této vakcíny do konce roku 2021. V takovém případě by očkovací látka byla povolena ve všech státech EU.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„My máme dodávky objednány a bude pak záležet na firmě Pfizer, jak bude reagovat a bude schopna vakcíny dodat do Česka,“ uvedl šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch.

Objednáno bylo 140 tisíc dávek. Děti budou moci dostat vakcínu od praktických lékařů. Ale koncentrace účinné složky ve vakcínách pro děti bude o něco menší.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Epidemiolog Roman Prymula také říká, že tato vakcína je bezpečná a účinná. K takovým závěrům dospěl na základě dostatečného množství údajů o této vakcinační látce.

PSALI JSME: „VELKÉ ZKLAMÁNÍ“: EU REAGOVALA NA DOHODU USA, BRITÁNIE A AUSTRÁLIE

PŘIPOMÍNÁME: JANA MALÁČOVÁ HODLÁ NAVRHNOUT ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY A ZAVEDENÍ KRIZOVÉHO OŠETŘOVNÉHO: O KOLIK BY MOHLA VZRŮST MINIMÁLNÍ MZDA

Share