„Vláda to dobře zvládá, opatření jsou výborně nastavená“: ministr zdravotnictví Vlastimil Válek promluvil o vlně omikronu

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek na tiskové konferenci řekl, že pokud budou lidé dodržovat platná opatření, tak možná v polovině příštího měsíce už budeme za vodou. Upozornil ale, že mutaci omikron není třeba podceňovat. Ministři připravují plán opatření. Informuje o tom CNN Prima News.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví novinářům řekl, že současná platná opatření jsou nastavena do poloviny příštího měsíce. Čas od času budou vyhodnocovat jejich účinnost.

Podle něj můžeme překonat tuto vlnu epidemie bez velkých negativních důsledků pokud lidé budou dodržovat platná opatření, pokud se část seniorů nechají přeočkovat třetí dávkou a pokud se teď ještě další lidé rozhodnou jít na očkování.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek uvedl, že opatření jsou nastavená robustně a tvrdě a to umožní, aby různé segmenty mohly normálně fungovat a aby lidé byli chráněni. Dodal, že ne ve všech zemích Evropy zvládají tuto vlnu epidemie bez problémů.

Zatím podle něj mají situaci pod kontrolou. Počty hospitalizovaných se nyní snižují. Počty nakažených se však zvyšují a musíme být opatrní.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Nemalujme si to příliš na růžovo. Vláda to dobře zvládá, opatření jsou výborně nastavená, ale omikron je velmi nebezpečný vir,“ řekl Vlastimil Válek.

Ministr předpokládá, že by se situace mohla začít měnit v polovině února. Zdůraznil, že je nutné dodržovat všechna pravidla a pokud se situace bude vyvíjet podle predikcí, můžeme všichni být ve druhé polovině příštího měsíce za vodou.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví plánuje v druhé polovině února představit plán opatření proti koronaviru, který by mohl platit až do léta. Podle něj by mohly vzniknout tři varianty tohoto plánu.

PSALI JSME: „OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19 NEBUDE POVINNÉ“: PREMIÉR PETR FIALA UVEDL, ŽE MINISTŘI NEVIDÍ K TOMU DŮVODY A NECHTĚJÍ PROHLUBOVAT PŘÍKOPY

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ POPSAL ZMĚNY, KTERÉ ČEKAJÍ DŮCHODOVÝ SYSTÉM: MARIAN JUREČKA PROZRADIL, JAK VLÁDA BUDE POMÁHAT LIDEM BĚHEM ENERGETICKÉ KRIZE

Share