Jak nyní žije Marie Poledňáková: slavná režisérka prozradila, co dělá a jak vypadají její dny

Známá scenáristka a režisérka Marie Poledňáková oslavila na podzim jubileum, je jí už 80 let. Velkolepá oslava se ale nekonala. Pět let už nevychází z domu. Píše o tom portál Onlyu.cz.

Marie Poledňáková je režisérkou mnoha populárních filmů pro děti. Vždycky byla velmi aktivní žena a před devíti lety ještě natočila film Líbáš jako ďábel. Tehdy jí bylo 71 let.

Marie Poledňáková / Zdroj: youtube.com

Plánovala pracovat dál, měla spoustu nápadů, chtěla natočit film podle své detektivky Ten, kdo tě miloval. Tyto plány se jí však nepodařilo realizovat.

V roce 2016 ji postihla mrtvice. Byla tehdy na chalupě na Vysočině a zachránila ji sousedka. Poté byla vrtulníkem transportována do nemocnice, byla ve vážném stavu.

Marie Poledňáková / Zdroj: youtube.com

Poté už nemohla pracovat a žít jako předtím, její levá polovina těla byla ochrnutá. Od té doby je už 5 let doma, nikde na veřejnosti se už neobjevila. Jezdit na chalupu už také nemohla a v roce 2020 byla chalupa prodána.

Její syn se rozhodl postavit v jejím domě výtah, díky němuž může režisérka sjet z prvního patra dolů na zahradu. Většinu času ale tráví stále uvnitř domu.

Marie Poledňáková / Zdroj: youtube.com

„Jsem doma, odpočívám, čtu si nebo se dívám na televizi, tak vypadají moje dny,“ řekla před několika měsíci pro Blesk.cz Marie Poledňáková.

PSALI JSME: ZDENĚK POHLREICH PROZRADIL IDEÁLNÍ RECEPT MÍCHANÝCH VAJÍČEK: TO NENÍ TAK JEDNODUCHÉ, JAK SI MYSLÍTE

PŘIPOMÍNÁME: JAKUB ŽELEZNÝ A POSLANEC NACHER SE STŘETLI BĚHEM VYSÍLÁNÍ: MODERÁTOR ČT NEZVLÁDL EMOCE A HODIL POLITIKOVI PŘIPRAVENÉ OTÁZKY

Share