Zdeněk Pohlreich prozradil ideální recept míchaných vajíček: to není tak jednoduché, jak si myslíte

Pokud si myslíte, že umíte udělat míchaná vajíčka, tek se nejspíš mýlíte. S tím vám pomůže šéf Zdeněk Pohlreich, který uvádí, že nesmí být suchá. Naopak poradí, co musíte udělat, aby vajíčka byla krémová a vláčná. Píše o tom web ireceptar.cz.

Populární šéfkuchař říká, že se podle míchaných vajíček pozná dobrý kuchař a dobře se na nich učí vařit.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

„Většina lidí si myslí, že udělat míchaná vejce je ta nejjednodušší věc pod sluncem,“ říká Pohlreich s tím, že to tak není a během přípravy tohoto pokrmu musíme myslet na nejhorší míchaná vajíčka v životě a udělat to jinak.

Dle slov šéfa vajíčka nesmí být suchá a nejradši má je po francouzsku. Jsou sice tekutá, ale již provařená, takže nehrozí žádná onemocnění.

Míchaná vajíčka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pohlreich zdůraznil, že během přípravy je důležitá teplota a míchaná vajíčka se dělají na vodní lázni. V misce se rozpustí kousek másla a pak se vyklepnou dva vajíčka. K tomu se přidá lžíce smetany na šlehání a pak se již šlehá.

Dělat to musíte do té doby, než vajíčka nezhoustnou a nebudou mít krémovou strukturu. Pak se stáhnou s ohně a vmíchá se ještě jedna lžíce smetany.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

Šleháním dosáhnete nadýchanosti a lehkosti vajíček, do kterých tím dostanete vzduch. Bylinky by měly přijít až na konci.

Vajíčka jsou bohatá na vitamíny a minerály, takže jednou za čas si je určitě můžete dát.

PSALI JSME: „JÁ SI MYSLÍM, ŽE TO ZAČALO“: PRYMULA ŘEKL, KDY MŮŽE DOJÍT K MASIVNÍMU NÁRŮSTU PŘÍPADŮ NÁKAZY OMIKRONEM

PŘIPOMÍNÁME: „LIDÉ PSALI AŤ JDEME NA POLE, AŤ JDEME MAKAT, ŽE SE STEJNĚ FLÁKÁME“: BASIKOVÁ TĚŽCE REAGOVALA NA KRITIKU BĚHEM EPIDEMIE A ŘEKLA, CO SI O TOM MYSLÍ

Share