Ministr práce a sociálních věcí popsal změny, které čekají důchodový systém: Marian Jurečka prozradil, jak vláda bude pomáhat lidem během energetické krize

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka prozradil, jak stát pomůže lidem, které zasáhla energetická krize a jaké změny přinese důchodová reforma. Píše o tom web tn.nova.cz.

Před několika dny Sněmovna odhlasovala zvýšení příspěvku na bydlení. Více lidí také dosáhne na sociální dávky, které budou stát kolem 3 miliard korun. Odbory ale uvádějí, že to není dost.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Nová výše příspěvku na bydlení má pomoct rodinám, na které dopadla energetická krize. Dle Jurečky se jedná o 220-250 tisíc lidí.

Ministr říká, že žádost je jednoduchá a zvládne ji každý, kdo umí používat internet nebo si může zajít na úřad práce a podat ji tam.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Online by měla být přístupná i kalkulačka, která spočítá, jestli na příspěvek dosáhnete. Nyní se touto změnou bude zabývat Senát.

Marian Jurečka mimo jiné prohlásil, že akci Milostivé léto prodloužit nemohou kvůli časovým termínům, ale předpokládá, že odpuštění dluhů projednají ještě v tomto roce.

Petr Fiala a Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Nakonec šéf resortu promluvil i o důchodové reformě, kterou vláda chce předložit v roce 2024. Nový kabinet hodlá zavést minimální důchod a ocenit výchovu dětí, protože ženy často mají nižší důchody kvůli tomu, že část života a kariéry věnovaly dětem.

Psali jsme:„Záměrně se nakazila“: Co o odchodu Hany Horké píší zahraniční média

PSALI JSME: LADISLAV DUŠEK PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE SKUTEČNÝ POČET NOVÝCH NAKAŽENÝCH MŮŽE BÝT I 100 TISÍC ZA DEN: PODLE STATISTIK BYL NÁRŮST VELMI RYCHLÝ

PŘIPOMÍNÁME: „OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19 NEBUDE POVINNÉ“: PREMIÉR PETR FIALA UVEDL, ŽE MINISTŘI NEVIDÍ K TOMU DŮVODY A NECHTĚJÍ PROHLUBOVAT PŘÍKOPY

Share