„Očkování proti covidu-19 nebude povinné“: premiér Petr Fiala uvedl, že ministři nevidí k tomu důvody a nechtějí prohlubovat příkopy

Ministři ve středu rozhodli, že vakcinace pro lidi nad 60 let a také pro určité profesní skupiny nebude povinnou. Na tiskové konferenci to řekl předseda vlády Petr Fiala. Píšou o tom Novinky.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Očkování proti covidu-19 nebude povinné,“ uvedl Petr Fiala.

Podle něj vláda nevidí nyní důvody, aby vakcinace byla povinná. Řekl také, že nechtějí prohlubovat příkopy. Ministři ale stále považují vakcíny za hlavní prostředek boje proti viru.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vyhlášku o povinném očkování vydalo minulé vedení ministerstva zdravotnictví a schválila ji předchozí vláda. Týkalo by se to lidí nad 60 let i některých profesních skupin.

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že splnil svůj slib a očkování nebude povinné.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministři dříve plánovali, že toto téma projednají v polovině příštího měsíce, ale premiér v úterý oznámil, že o tom budou diskutovat už ve středu. Vysvětlil, že nechce, aby občané byli v nejistotě.

Ministr zdravotnictví také doporučil všem, kteří už byli očkováni, aby se nechali přeočkovat třetí dávkou. To pomáhá vyhnout se těžkému průběhu onemocnění.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek pro Novinky.cz řekl, že zhruba za měsíc nebo možná začátkem března představí 3 možné varianty případného rozvolňování. Nyní na tom pracují týmy odborníků.

PSALI JSME: „VAKCÍNY JSOU IMUNOLOGICKY ZASTARALÉ“: ZDENĚK HOSTOMSKÝ NEPOVAŽUJE ZAVEDENÍ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ V SOUČASNÉ DOBĚ ZA SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ

PŘIPOMÍNÁME: „VIRU SE MOŽNÁ UŽ NIKDY NEZBAVÍME“: WHO VARUJE, ŽE PANDEMIE LETOS NESKONČÍ

Share