„Vakcíny jsou imunologicky zastaralé“: Zdeněk Hostomský nepovažuje zavedení povinného očkování v současné době za správné řešení

Biochemik Zdeněk Hostomský neuznává povinnou vakcinaci v České republice v současné době. Podle něj mělo očkování určitě pozitivní vliv, nicméně říká, že vakcíny už jsou imunologicky zastaralé. Řekl to pro CNN Prima News.

Kabinet chtěl ve středu změnit vyhlášku o povinné vakcinaci. Očkování by mohlo zůstat povinné pro některé profese, například pro hasiče a policisty.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Známý biochemik označil rozhovory o povinném očkování v současné době za anachronismus. Zavedení povinného očkování podle něj dávalo smysl před rokem, tehdy však ještě v Česku nebyl dostatečný počet očkovacích látek.

„Nyní víme, že vakcíny sehrály nesmírně pozitivní roli, ale už jsou imunologicky zastaralé,“ uvedl Zdeněk Hostomský.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že tyto vakcíny byly vyvinuty na původní virus, ale nyní existuje mnoho mutací viru, změnil se. Povinná vakcinace by proto podle něj nyní nebyla správným řešením a doufá, že to ministři rozumí.

Pokračoval a řekl, že nyní vědci pracují na vývoji nových vakcín, které budou účinnější.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zatím by mohl podpořit jen přeočkování třetí dávkou lidí starší generace a lidí z rizikových skupin. Mohlo by jim to pomoci mít mírnější průběh onemocnění, pokud se nakazí omikronem.

Zdeněk Hostomský také uvedl, že trasování dětí a seniorů je nyní již spíše zbytečné. Teď nevidí v tom smysl.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Předpokládá také, že možná mutace omikron bude „šancí na vyřešení epidemie“. Podle něj se tato vlna určitě bude lišit od předchozích vln a je pravděpodobné, že nezpůsobí velkou škodu. Myslí si ale, že škody může způsobit vláda.

PSALI JSME: FIALA UVEDL, ŽE SE ČESKO DOBŘE PŘIPRAVILO NA OMIKRON: PREMIÉR POCHVALUJE SCHVÁLENÁ OPATŘENÍ A OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST OBČANŮ

PŘIPOMÍNÁME: „JÁ SI MYSLÍM, ŽE TO ZAČALO“: PRYMULA ŘEKL, KDY MŮŽE DOJÍT K MASIVNÍMU NÁRŮSTU PŘÍPADŮ NÁKAZY OMIKRONEM

Share