Fiala uvedl, že se Česko dobře připravilo na omikron: premiér pochvaluje schválená opatření a osobní zodpovědnost občanů

Předseda vlády Petr Fiala uvedl, že se Česko dobře připravilo k nové variantě koronaviru omikron a výzva k osobní zodpovědnosti se v době pandemie osvědčila. Politik považuje za správné plošné testování ve formách a zkrácení karantény. Informuje o tom ČT24.

Fiala zdůraznil, že díky odborníkům Česko dokázalo dobře odhadnout, kdy omikron udeří a díky tomu schválená opatření fungují. Dle jeho slov důležité bylo schválit povinné testování zaměstnanců a ve školách. Kromě toho karanténa byla zkrácena na 5 dní.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Kromě toho byla zavedena tzv. pracovní karanténa, která umožní chodit do práce některým profesím i případě podezření na nakažení koronavirem.

Předseda vlády rovněž řekl, že vláda bude projednávat vyhlášku o povinném očkování seniorů nad 60 let a vybraných profesí, kterou schválil předchozí kabinet. Ministři hledají cestu, jak ji upravit, protože zcela zrušit vyhlášku nemohou.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Fiala také prohlásil, že hnutí STAN udělalo správně, že vrátilo dary, které přišly na účet po parlamentních volbách. „Tady nešlo o nějakou trestně-právní stránku, tady šlo o stránku morální, etickou, politickou a hnutí STAN zareagovalo správně,“ komentoval situaci politik.

Premiér odmítá nějaký velký zásah do daní a chce, aby se naopak stát naučil dobře hospodařit. Pracovat by se prý mělo s výdajovou částí rozpočtu, protože výdaje rostou.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Následně Fiala dodal, že vláda stále pracuje na snížení deficitu rozpočtu a snaží se řešit energetickou krizi.

Petr Fiala také zdůraznil, že ústavní činitelé musí dobře koordinovat zahraniční politiku a je znepokojen růstem napětí u východních hranic Ukrajiny.

Psali jsme:„Dušan Klein byl první režisér, který mě obsadil do mojí první televizní a první role vůbec“: Dojemná vzpomínka Anety Krejčíkové

PSALI JSME: TOMIO OKAMURA POSLAL DOPIS S OMLUVOU MAĎARSKÉMU VELVYSLANCI ZA VYJÁDŘENÍ PEKAROVÉ: PŘIDALI SE K NĚMU I DALŠÍ OPOZIČNÍ POLITICI

PŘIPOMÍNÁME: „ŽÁDNÉ PENÍZE NÁM NESTOJÍ ZA TO, ABYCHOM RISKOVALI DŮVĚRU“: HNUTÍ STAN HODLÁ VRÁTIT FINANČNÍ DARY OD FIREM, KTERÉ V POSLEDNÍCH MĚSÍCÍCH ZÍSKALO

Share