„Žádné peníze nám nestojí za to, abychom riskovali důvěru“: Hnutí STAN hodlá vrátit finanční dary od firem, které v posledních měsících získalo

Starostové a nezávislí hodlají vrátit všechny finanční dary, které obdrželi po volbách. Jde o dary, které jim zaslaly právnické osoby. Podle předsedy hnutí STAN Víta Rakušana se chtějí do budoucna obejít bez finančních darů od společností. Píšou o tom Novinky.cz.

Předsednictvo hnutí STAN rozhodlo, že jejich hnutí vrátí finanční dary, které získalo od firem už po volbách. Jde o téměř 3,5 milionu Kč.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Hnutí tak reaguje na to, že nedávno byly zveřejněny informace o finančních darech od firem, jejichž majitelé byli z jiných zemí. Opoziční poslanci chtěli toto téma projednat na schůzi ve čtvrtek 13. ledna v Poslanecké sněmovně.

„Žádné peníze nám nestojí za to, abychom riskovali důvěru, kterou nám lidé dali,“ řekl Vít Rakušan.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Podle něj si mysleli, že dodržování zákona bude stačit, ale ukázalo se, že v této situaci tomu tak není a respektují to. Předsednictvo proto učinilo takové rozhodnutí.

Dodal, že nechtějí, aby financování jejich strany vyvolávalo pochybnosti. Pokud jim tedy někdo v budoucnu bude chtít poslat dar, bude muset nejprve potvrdit, že není trestně stíhanou osobou.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Starostové a nezávislí hodlají navrhnout i novelu zákona o politických stranách a hnutích. Chtějí, aby bylo jasněji popsáno financování politických subjektů a transparnetnost darů od společností. Svůj návrh chce hnutí předložit koaličním partnerům. Dle Rakušana nemají problém o tom mluvit.

PSALI JSME: MANDÁTOVÝ A IMUNITNÍ VÝBOR DOPORUČUJE, ABY BYL ANDREJ BABIŠ VYDÁN K TRESTNÍMU STÍHÁNÍ: DŮVODEM JE KAUZA ČAPÍ HNÍZDO

PŘIPOMÍNÁME: „JEDNA DÁVKA VAKCÍNY ROČNĚ“: ŘEDITEL SPOLEČNOSTI PFIZER VĚŘÍ, ŽE SOUČASNÁ VLNA KORONAVIRU S TOLIKA OMEZENÍMI BUDE POSLEDNÍ

Share