Mandátový a imunitní výbor doporučuje, aby byl Andrej Babiš vydán k trestnímu stíhání: důvodem je kauza Čapí hnízdo

Mandátový a imunitní výbor doporučuje plénu dolní komory Parlamentu vydat poslance Andreje Babiše (ANO). Důvodem je kauza Čapí hnízdo. V minulosti se mu to stalo už dvakrát, ale nyní je poslancem a má opět imunitu. Kromě toho výbor souhlasil s žádostí o vydání exprimátora hlavního města Bohuslava Svobody (ODS). Informuje o tom server TN.cz.

Pokud bude Andrej Babiš vydán k trestnímu stíhání, bude to již potřetí. Důvodem je kauza Čapí hnízdo. Plénum Sněmovny už dostalo doporučení od mandátového a imunitního výboru.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle předsedkyně výboru Heleny Válkové (ANO) jde o to, aby poslanci vydali bývalého premiéra orgánům činným v trestním řízení. Pokud se tak stane, pak předpokládá, že trestní stíhání bude pokračovat.

Původně farmu Čapí hnízdo vlastnil Holding Agrofert. Pak se ale firma, která se zabývala provozem farmy, stala akciovou společností. Díky tomu mohla získat evropskou dotaci pro malé a střední firmy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na stavbu této farmy získala firma dotaci 50 milionů. Pokud by tato firma zůstala součástí holdingu, neměla by nárok na takovou pomoc. Po několika letech se však Čapí hnízdo vrátilo do Agrofertu.

Výbor také souhlasil s žádostí o vydání exprimátora Prahy. Bohuslav Svoboda byl jedním z podezřelých v kauze Opencard. Na začátku února 2014 jej Sněmovna zbavila imunity a vydala ho tak k trestnímu stíhání. Nyní má poslanec imunitu.

Bohuslav Svoboda / Zdroj: youtube.com

Před budovou dolní komory Parlamentu se v úterý sešlo asi 30 lidí, kteří chtěli, aby byl Andrej Babiš vydán k trestnímu stíhání. Kolem poledne se rozešli.

PSALI JSME: TOMIO OKAMURA SE PUSTIL DO JANA FARSKÉHO: „JDE V PODSTATĚ O DEFINICI VLASTIZRADY“

PŘIPOMÍNÁME: „BUDE TO SKUTEČNÁ VLÁDA“: EXPREMIÉR BABIŠ PROZRADIL, KDY POPRVÉ ZASEDNE JEHO STÍNOVÁ VLÁDA A ZDŮRAZNIL, ŽE STÍNOVÝ KABINET JE KVALITNÍ A JE PŘIPRAVEN SKUTEČNĚ VLÁDNOUT

Share