Tomio Okamura se pustil do Jana Farského: „Jde v podstatě o definici vlastizrady“

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura kritizoval poslance Jana Farského (STAN), že odletěl do USA kvůli stáži na Oregonské univerzitě. Měl by tam strávit 8 měsíců. Podle předsedy SPD poslanec podvedl své voliče. Dokonce použil pojem „vlastizrádce“. Informuje o tom CNN Prima News.

Ve videu na svém YouTube kanálu Tomio Okamura uvedl, že vzhledem k tomu, že poslanec Jan Farský bude dlouhodobě v USA, jeho nepřítomnost by měl projednat mandátový a imunitní výbor Sněmovny.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Dodal, že se domnívá, že poslanec podvedl své voliče, protože o této stáži na Oregonské univerzitě věděl už v době, kdy kandidoval pouze do Poslanecké sněmovny.

Předseda SPD také upozornil na to, co přesně bude Jan Farský v USA studovat. Podle něj se poslanec bude zabývat tím, jak by bylo možné uplatnit zkušenosti jejich federalismu na EU.

Jan Farský / Zdroj: youtube.com

Dodal, že jinými slovy by se dalo říci, jak vytvořit „Spojené státy evropské“. Podle jeho názoru by to mohlo vést ke konci suverenity našeho státu, a proto by to bylo možné považovat za protistátní činnost.

Pokračoval a řekl, že pokud by někdo pracoval na tom, aby Česká republika přestala být suverénní a nezávislá, pak v této situaci „jde v podstatě o definici vlastizrady“.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Poslance Jana Farského kritizují nejen zástupci opozice, ale také zástupci koaličních stran. Někteří z nich tvrdí, že poslanec by měl rezignovat na svůj mandát.

Jan Farský nedávno řekl, že o své možné rezignaci diskutoval s mnoha lidmi a řekli mu, že by jim chyběl. Navíc má svou práci rád.

Jan Farský / Zdroj: youtube.com

Podle něj bude během své stáže v Americe posílat svůj poslanecký plat neziskovým organizacím. V předvolební koaliční smlouvě Pirátské strany a hnutí STAN však bylo napsáno, že zvolený poslanec bude vnímat práci poslance jako prioritu.

PSALI JSME: KUBEK PROSAZUJE OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU I PRO LIDI, KTEŘÍ MAJÍ V TĚLE PROTILÁTKY: PREZIDENT ČLK UVEDL, CO TO MŮŽE PRO NĚ ZNAMENAT

PŘIPOMÍNÁME: PRAVIDLA TRASOVÁNÍ SE MĚNÍ: HYGIENICI BUDOU TRASOVAT JEN NĚKTERÉ SKUPINY LIDÍ

Share