Pravidla trasování se mění: Hygienici budou trasovat jen některé skupiny lidí

Mutace omikron se už začala šířit v Česku, počty nakažených se zvyšují. Zástupci ministerstva zdravotnictví proto chápou, že hygienici nebudou stíhat trasovat každého nakaženého. Nyní jsou pro hygienické stanice prioritní pouze 3 skupiny lidí. Informuje o tom server TN.cz.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vedení resortu zdravotnictví rozhodlo, že nyní hygienici nebudou muset trasovat kontakty každého nakaženého, ale zaměří se na určité skupiny lidí.

První skupinou jsou děti od 6 do 18 let, druhou skupinou jsou lidé nad 65 let. Do třetí skupiny patří poskytovatele sociálních služeb.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle mluvčího ministerstva Ondřeje Jakoba by ostatní lidé měli využít trasovací formuláře, tedy jde o samotrasování.

„Jedná se o opatření v souvislosti s variantou omikron, jejíž masivní šíření očekáváme,“ řekl pro TN.cz. Ondřej Jakob.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho, od 17 ledna ve firmách začalo plošné testování zaměstnanců dvakrát týdně. Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní, bude muset do karantény, která bude trvat 5 dní.

Pokud se zaměstnanec po antigenním testu rozhodne ještě podstoupit PCR test a výsledek bude negativní, karanténa mu skončí dříve.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mluvčí resortu dodal, že řada nakažených lidí pravděpodobně obdrží SMS zprávu, ve které bude napsán požadavek, aby využili samotrasovací formuláře.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR ŘEKL, JAKÁ MŮŽE BÝT EPIDEMICKÁ SITUACE ZA DVA TÝDNY: „BUDEME NA 50 TISÍCÍCH NAKAŽENÝCH ZA DEN“

PŘIPOMÍNÁME: EPIDEMIE V ČESKU POSILUJE A ČÍSLA SE ZVĚTŠUJÍ: LADISLAV DUŠEK UVEDL, KDY OMIKRON ZASÁHNE RIZIKOVÉ SKUPINY POPULACE

Share