Lidé očkovaní třetí dávkou se mohou také nakazit: Roman Prymula prozradil, jak se vyhnout omikronu

Lidé, kteří byli přeočkováni třetí dávkou vakcíny proti koronaviru, se mohou také nakazit. Například v pondělí bylo odhaleno 1769 nakažených osob s třetí dávkou. Očkování chrání tělo spíš před těžkým průběhem nemoci. Pokud by se ale člověk chtěl vyhnout nákaze mutací omikron, musel by nosit respirátor a také dobře funguje izolace. Informuje o tom portál TN.cz.

Dokonce i když byl člověk přeočkován třetí dávkou vakcíny, může se také nakazit koronavirem. Počty nakažených se začaly zvyšovat a týká se to očkovaných i přeočkovaných.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Například v pondělí bylo odhaleno 20 291 případů nákazy a v úterý 28 469 případů nákazy. V pondělí bylo hospitalizováno 113 lidí, z toho 12 mělo třetí dávku.

Průměrný věk pacientů, kteří v pondělí skončili v nemocnicích, byl 65 let. Průměrný věk těch pacientů, kteří již dostali posilující dávku vakcíny byl 76 let.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle statistik umírá méně lidí, kteří mají třetí dávku. Například od 1. ledna 2022 zemřelo 29 lidí, kteří byli nakaženi covidem a kteří měli třetí dávku vakcíny.

Za stejné období zemřelo celkem 654 lidí s koronavirem. Za stejné období roku 2021 byl počet mrtvých výrazně vyšší, a to 2 837.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odborníci tvrdí, že třetí dávka vakcíny pomáhá především proti těžkému průběhu onemocnění. To znamená, že některým lidem by to umožnilo vyhnout se hospitalizaci a jiným lidem by zachránilo život.

Podobný názor má i známý epidemiolog Roman Prymula. Upřesnil, že minimálně první 2 až 2,5 měsíce má člověk po přeočkování velkou ochranu.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Předpokládá se, že mnoho vakcinovaných lidí se nakazí mutací omikron, protože tato varianta viru dobře obchází imunitu. Epidemiolog říká, že průběh onemocnění by pravděpodobně neměl být tak závažný.

Odborník také řekl, co může pomoci vyhnout se infekci novou variantou viru. „Na omikron jsou stále nejlepší bariérová opatření a vyžaduje nošení respirátorů,“ řekl Roman Prymula.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Kromě toho pravděpodobně ani čtvrtá dávka nepomůže proti nákaze omikronem. V Izraeli na klinice Šeba byla provedena předběžná studie, podle níž se hladina protilátek u lidí zvýšila, ale to nezabránilo šíření nové mutace.

PSALI JSME: TOMIO OKAMURA POSLAL DOPIS S OMLUVOU MAĎARSKÉMU VELVYSLANCI ZA VYJÁDŘENÍ PEKAROVÉ: PŘIDALI SE K NĚMU I DALŠÍ OPOZIČNÍ POLITICI

PŘIPOMÍNÁME: „ŽÁDNÉ PENÍZE NÁM NESTOJÍ ZA TO, ABYCHOM RISKOVALI DŮVĚRU“: HNUTÍ STAN HODLÁ VRÁTIT FINANČNÍ DARY OD FIREM, KTERÉ V POSLEDNÍCH MĚSÍCÍCH ZÍSKALO

Share