Vláda schválila zpřísňující opatření, která začnou platit v sobotu: Hamáček vyzval lidi, aby nevycházeli z domovů

Ve čtvrtek se vláda zabývala zpřísňováním opatření, která avizoval premiér Andrej Babiš. Kabinet rozhodl omezit volný pohyb, provoz vleků a hotelů. Zakázány budou návštěvy v nemocnicích. Píše o tom web tn.nova.cz.

Nově lidí budou moci cestovat pouze do vlastních rekreačních objektů. Zakázán bude přístup k lanovkám a vlekům nejen lyžařům, ale i ostatním návštěvníkům.

Andrej Babiš a Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

V hotelech se budou moci ubytovat jen osoby, které absolvují pracovní či služební cesty. Vrací se zákaz návštěv nemocnicích. Pro návštěvu příbuzných v domovech pro seniory budete potřebovat respirátor a negativní test.

Vláda rovněž umožní bezplatně otestovat se antigenním testem jednou za tři dny místo dosavadních pěti. V autoškolách během praktické výuky se budou muset používat respirátory třídy FFP2.

Testovaní / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Všechna opatření začnou platit od soboty. Výjimka se týká jen systému antigenního testování, který vstupuje v platnost v pondělí. Nedojde však ke změnám systému PES.

„Prosíme, aby lidé na minimum omezili kontakty s ostatními,“ uvedl vicepremiér Jan Hamáček a zdůraznil, že se omezuje volný pohyb osob.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Hamáček také dodal, že se v případě zhoršení situace pohyb může omezit v rámci okresů či krajů.

„Žádné rozvolňování není vůbec na stole, opak je pravdou,“ prohlásil předseda vlády Andrej Babiš s tím, že situace není optimistická a v nemocnicích zůstává velký počet pacientů s koronavirem.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec Babiš řekl, že data ukazují vyšší meziroční úmrtnost, což potvrzuje, že covid-19 „je zabiják“. Pro zvládnutí epidemie dle slov premiéra je potřeba spolupráce vlády a všech občanů.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS DOSTAL POKUTU 10 TISÍC KORUN: BÝVALÝ PREZIDENT S TÍM NESOUHLASÍ

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN ŠMUCLER SE DOMNÍVÁ, ŽE ČESKO KOPÍRUJE TAKTIKU NĚMECKA: NECHÁPE, PROČ TAK VLÁDY JEDNAJÍ

Share