Kalousek promluvil o plánech do budoucna a popsal, kdo by byl ideálním prezidentem

Před několika dny se Miroslav Kalousek nečekaně vzdal poslaneckého mandátu a už před časem uváděl, že na podzim do Sněmovny kandidovat nebude. Nedá se jednoznačně říct, že Kalousek po mnoha letech politiku navždy opustí.

Předpokládá se proto, že by mohl bojovat v roce 2023 o pozici prezidenta republiky. Sám ale řekl, že zatím nic neplánuje, i když nevyloučil, že by v budoucnu někam znovu kandidoval. Informuje o tom web reflex.cz.

Miroslav Kalousek/Zdroj: youtube.com

„Končím jako poslanec, ale ne v politice,“ prohlásil v rozhovoru Kalousek s tím, že jeho kolegové chtějí, aby jim stále pomáhal a on souhlasil. Nyní má do Sněmovny volný přístup, protože se stal poradcem poslaneckého klubu.

Tímto způsobem chce své straně TOP 09 pomoct a nebude za to dostávat žádné peníze.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Následně se politik zmínil o tom, kdo by měl v roce 2023 nahradit na Hradě Miloše Zemana. „Na Hradě bych rád viděl člověka, který ten úřad zcivilní,“ prohlásil bývalý šéf TOP 09.

Kalousek dodává, že nový prezident musí mít respekt k ústavě, spolupracovat s našimi spojenci EU a NATO. Nechce také, aby tento člověk dělal zemi ostudu.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Politik si přeje, aby si prezident uvědomoval svou přesnou ústavní roli a nesnažili ji změnit. Tuto chybu vytkl všem T. G. Masaryku, Václavu Havlovi či Miloši Zemanovi.

Miroslav Kalousek rovněž řekl, že by hlava státu nemusela sídlit na Hradě a tato změna by situaci prospěla.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Exposlanec si kandidaturu prezidenta, která by splňovala jeho požadavky představit dokáže, ale neví, jestli tento člověk bude kandidovat. Upřesnit jméno však odmítl a chce to nechat na voličích.

PSALI JSME: V ŽEBŘÍČKU POLITICKÝCH STRAN JE LÍDREM HNUTÍ ANO: POPULARITA STOUPLA U SPD, MÍRA PODPORY OSTATNÍCH STRAN KLESÁ

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍTE BÝT TRPĚLIVÍ“: WHO VARUJE PŘED PŘEDČASNÝM UVOLNĚNÍM KARANTÉNY V EVROPĚ

Share