V žebříčku politických stran je lídrem hnutí ANO: popularita stoupla u SPD, míra podpory ostatních stran klesá

Mezi Čechy má největší podporu stále hnutí ANO. Na druhém místě je koalice České pirátské strany a hnutí STAN. Sociologický průzkum provedla společnost SANEP v lednu.

Rating hnutí ANO činil 27,1 procenta, což je ale o 0,6 procenta méně než minulý měsíc. Stále ale zůstává lídrem, velká část obyvatel je ochotna toto hnutí podpořit.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Agentura uvádí, že sice mnoho lidí nesouhlasí s některými opatřeními proti koronaviru, ale jsou stále připraveni podpořit ANO.

Druhé místo obsadila koalice Pirátů a Starostů. Jejich podpora se tento měsíc snížila o 1,9 procenta, takže by je bylo ochotno podpořit 23,6 procenta obyvatel.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 má v lednu rating 18,8 procenta. To znamená, že by mohli ve volbách do Sněmovny obsadit třetí místo.

Odborníci předpokládají, že mohlo dojít ke snížení ratingu této koalice kvůli odchodu Miroslava Kalouska z Parlamentu. Prohlásil, že už kandidovat nehodlá.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Míra podpory se začala zvyšovat u hnutí SPD. Jejich rating stoupl o 0,7 procenta na 8,8 procenta. Popularita jejich hnutí pod vedením Tomia Okamury v posledních měsících roste.

Popularita nejstarší české strany ČSSD ale klesá. V lednu by pro ně bylo ochotno hlasovat 6,2 procenta lidí. Odborníci předpokládají, že část jejich podpory je převedla na koaličního partnera ve vládě.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Poslední stranou v žebříčku, která by se po volbách mohla dostat do dolní komory Parlamentu, by byla komunistická strana. Své hlasy by jim chtělo dát jen něco málo přes 5 procent voličů.

Hnutí Trikolóra a strana Zelených by se do Parlamentu nedostaly, stejně jako ostatní strany.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS DOSTAL POKUTU 10 TISÍC KORUN: BÝVALÝ PREZIDENT S TÍM NESOUHLASÍ

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍTE BÝT TRPĚLIVÍ“: WHO VARUJE PŘED PŘEDČASNÝM UVOLNĚNÍM KARANTÉNY V EVROPĚ

Share