Václav Klaus dostal pokutu 10 tisíc korun: bývalý prezident s tím nesouhlasí

Hygienici uložili bývalému prezidentovi Václavu Klausovi pokutu 10 tisíc Kč. Bylo to uděláno kvůli jeho vystoupení u Obecního domu 28. října 2020. Exprezident s pokutou nesouhlasí a vysvětluje, že to byl jeho občanský protest. Píše o tom web novinky.cz.

„Udělení pokuty bylo postihem za politický akt, nikoli postihem motivovaným epidemiologickými důvody,“ řekl Václav Klaus. Právně mu bude pomáhat právník Zdeněk Koudelka.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

28. října 2020 pronesl bývalý prezident malý projev a poté položil květiny. Bylo to u Obecního domu a hlavním problémem pak bylo, že měl roušku pod ústy, nebo ji vůbec sundal.

Podle bývalého prezidenta bylo vše, co tehdy udělal, zaručeno svobodou projevu. Vysvětlil, že tato práva můžou být do jisté míry omezena pouze podle zákona.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Dodal také, že moderátoři v televizi můžou mluvit bez roušek. Podle jeho názoru byl pokutován neoprávněně, pokuta je údajně v rozporu s Ústavou.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Uvedl, že byl pokutován za porušení opatření, které zrušil Městský soud v Praze kvůli jeho nezákonnosti. Také říká, že povinnost nosit roušky je stejně nezákonná.

Podle bývalého prezidenta zákon o veřejném zdraví umožnuje hygienikům „velkou libovůli”. Dodal ještě, že nyní existuje možnost pokutovat fyzické osoby až do vyše 3 milionů Kč.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Každý ví, že Václav Klaus dlouhodobě kritizuje kroky vlády, včetně zavedení opatření proti kovidu. Jeho vztah s touto vládou a zejména s ministerstvem zdravotnictví jsou dost napjatý.

Například na oficiálních stránkách ministerstva zdravotnictví bylo uvedeno, že Václav Klaus šíří dezinformace. Bývalý prezident požádal ministerstvo, aby pak tyto informace smazalo.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Také novináři ho viděli, jak vešel dovnitř uzavřené restaurace a strávil tam zhruba 1 hodinu. Také byl často viděn, jak se nacházel na veřejných místech a vystupoval bez roušky.

PSALI JSME: DÍVKA SI ROZMYSLELA JÍT NA RANDE A TÍM SE ZACHRÁNILA: REAKCE MUŽE ZPŮSOBILA, ŽE NA RANDĚNI ZAPOMENE NADLOUHO

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA PŘEDSTÍRALA, ŽE MÁ ZÁKEŘNOU NEMOC, ABY ZÍSKALA PENÍZE NA SVATBU

Share