Roman Šmucler se domnívá, že Česko kopíruje taktiku Německa: nechápe, proč tak vlády jednají

Někteří politici a odborníci předpokládali, že v únoru dojde k nějakému zmírnění opatření, například část dětí půjde do škol, nebo se znovu otevřou lyžařská střediska. To se nestalo a předseda vlády Andrej Babiš se naopak vyslovil pro další zpřísnění opatření. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler předpokládá, že taktika boje proti pandemii se řídí podle Berlína. Řekl to pro ŽivotvČesku.cz.

Premiér Andrej Babiš ve středu uvedl, že se žádné zmírnění opatření zatím nechystá, protože čísla jsou stále dostatečně vysoká. Proto je pravděpodobné, že i některá opatření mohou být zpřísněna.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček ve středu řekl, že je pravděpodobně, že ve čtvrtek dojde k některým omezením hotelů.

Zatím je v hotelech povoleno ubytovat lidi z pracovních důvodů nebo během služebních cest. Také kabinet bude ve čtvrtek jednat o možném zavedení povinného nošení respirátorů na některých veřejných místech.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Známý zubař a prezident České stomatologické komory Roman Šmucler se domnívá, že česká vláda kopíruje německou taktiku. Podle něj je to pro mnoho Čechů těžké pochopit a on sám tomu zcela nerozumí.

„Německo se rozhodlo zavřít Evropu. Satelitní státy jako je Česká republika se k tomu připojují,“ řekl Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Označil to za strategii Angely Merkelové a dodal, že takové strategii nerozumí. Dodal také, že nyní je situace v nemocnicích lepší, než byla dříve, jinak možná něco neví.

Zmínil také stávající tlak mnoha médií. Řekl, že pokud by česká vláda začala opatření zmírňovat, ale zároveň by Německo a Rakousko naopak zpřísňovaly opatření, média by to přirovnala. Mohlo by to znít, že údajně Andrej Babiš riskuje životy českých občanů. Vláda proto cítí tento tlak.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Dodal, že to vypadá, že asi bude realizován nejhorší ekonomický scénář. Dodal také, že část novinářů a část veřejnosti si něco podobného asi přála.

Vláda má zatím z nové mutace viru jasné obavy, možná proto nechce opatření rozvolnit. Ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zdravotnictví Jan Blatný hovořili o tom, že je nyní důležité, aby se snížil počet hospitalizovaných.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

„Je to tlak Německa, který je veliký, je těžké proti Německu jít,“ dodal Roman Šmucler. Uvedl také, že mnohé země kopírují kroky Německa, svým způsobem jednají Švýcarsko, Británie a Rusko.

Dodal, že podle něj nemocnice nyní nejsou příliš zaplněné. Zároveň ale upřesnil, že možná neví, co vláda ví, nebo co ví v Berlíně.

Psali jsme: Promoce a maturita v roce 2021: Ministr školství oznamuje změny v České republice kvůli viru

PSALI JSME: KAREL HAVLÍČEK NAVRHUJE POUŽÍVAT ŽVÝKAČKOVÉ TESTY PŘED NÁVŠTĚVOU SPORTOVNÍCH ČI KULTURNÍCH AKCÍ: JAROSLAV FLEGR SI MYSLÍ, ŽE TO NENÍ NEJLEPŠÍ VARIANTA, MÁ URČITÉ OBAVY

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO UŽ NĚJAKÝ ČAS, CO NEJSME SPOLU“: HVĚZDA SLUNEČNÉ DENISA NESVAČILOVÁ SE PO TŘÍLETÉM VZTAHU ROZEŠLA S MUZIKANTEM

Share