Prezident Miloš Zeman zpřísnění opatření podporuje: doporučil všem frustrovaným, aby šli do nemocnic a podívali se, co se tam děje

Zástupci kabinetu už několikrát hovořili o možném zpřísnění opatření. Prezident Miloš Zeman takové záměry vlády podporuje. Připomněl, že jsou i další země, kde jsou opatření ještě výrazně přísnější. Pro lidi, kteří jsou proti zpřísnění, nebo pro ty, kteří jsou frustrovaní, hlava státu doporučila jít do nemocnic a podívat se, co se tam děje. Řekl to pro CNN Prima News.

Miloš Zeman upozornil, že v jiných zemích Evropské unie jsou opatření ještě přísnější než v Česku. Velmi přísný režim funguje i v jiných zemích mimo EU.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident doporučil všem lidem, kteří nyní cítí určité zklamání, že nemohou realizovat své plány, například jít nakupovat, nebo cestovat, aby se zamysleli nad těmi lidmi, kteří umírají v nemocnicích kvůli koronaviru, a nad těmi zdravotníky, kteří jsou již vyčerpaní z těžké práce.

Hlava státu řekla to pro CNN Prima News prostřednictvím svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. Připomněl také všem, kteří nechtějí dodržovat opatření, že mohou také skončit v nemocnici spolu s dalšími pacienty.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident se vyjádřil i k lyžařským střediskům. Řekl, že z lyžařského střediska není vidět ARO, ale i tak je možné se tam dostat kvůli nedodržení pravidel. Nebo se tam může ocitnout někdo z jejich blízkých.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman dodal, že tato opatření jsou pro všechny občany těžká. Kabinet je ale musí přijímat, protože pro ochranu životů mnoha lidí zatím jiné možnosti nejsou.

Předseda vlády Andrej Babiš ve středu uvedl, že nyní není možné opatření rozvlňovat a možná budou ještě zpřísněna. Řekl to na tiskové konferenci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že počet nových případů nákazy je stále vysoký a v nemocnicích není situace jednoduchá.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Česko je od 27. prosince na pátém stupni protiepidemického systému PES. Index rizika ale už dva týdny odpovídá čtvrtému stupni. Vláda upozorňuje, že v nemocnicích je stále poměrně velký počet hospitalizovaných a že je to nyní velmi důležitý ukazatel.

PSALI JSME: V ŽEBŘÍČKU POLITICKÝCH STRAN JE LÍDREM HNUTÍ ANO: POPULARITA STOUPLA U SPD, MÍRA PODPORY OSTATNÍCH STRAN KLESÁ

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS DOSTAL POKUTU 10 TISÍC KORUN: BÝVALÝ PREZIDENT S TÍM NESOUHLASÍ

Share