Vláda rozhodla, kdy skončí bezplatné testování na koronavirus: v některých případech ale stále testy bude hradit zdravotní pojišťovna

Preventivní testy přestanou hradit zdravotní pojišťovny již od 1. září. Ty jsou nyní nutné pro cestování, zábavu či návštěvu kadeřnictví. Informuje o tom CNN Prima NEWS s odkazem na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Testy na koronavirus budou hrazeny stále ale pro děti do 12 let kvůli tomu, že nemohou na očkování. Také budou zdarma i pro lidi, kteří očkování již začali a zatím nedokončili.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pro prokázání bezinfekčnosti stále platí, že musí uběhnout 14 dní po druhé dávce vakcíny.

Před nedávném o zrušení bezplatných testech ministr zdravotnictví Vojtěch již mluvil a řekl, že jediným východiskem je očkování.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hradit se testy budou také pro lidi, kteří budou poslány na vyšetření lékařem či hygienickou stanicí.

Zájem o testy se zvýšil koncem června. Důvodem jsou letní dětské tábory, kde je testování povinné. Trvat to bude asi do konce léta.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Odborníci rozhodnutí vlády schvalují a myslí si, že to je dobrý způsob, jak motivovat lidi k očkování. Vakcinace by ale stále měla být dobrovolná.

PSALI JSME: FALEŠNÉ COVID PASY JEN ZA NĚKOLIK TISÍC KORUN: NĚKTEŘÍ LIDÉ CHTĚJÍ VYUŽÍVAT VÝHODY CERTIFIKÁTU O OČKOVÁNÍ, ALE ZÁROVEŇ NECHTĚJÍ DOSTAT VAKCÍNU

PŘIPOMÍNÁME: PETR SUCHOŇ SE POPRVÉ STAL OTCEM: NARODIL SE MU SYN, KTERÝ DOSTAL KRÁSNÉ JMÉNO

Share