V mnoha zemích, kam Češi rádi jezdí na dovolenou, roste počet případů nákazy koronavirem: cestování se kvůli tomu může zkomplikovat

Epidemie koronaviru ve světě ještě neskončila a v některých částech planety se situace zhoršuje. Zejména epidemická situace se začala zhoršovat v místech, kam Češi rádi jezdí na dovolenou. Informuje o tom web TN.cz.

Cestování letos v létě rozhodně nebylo bez komplikací nebo problémů a zatím to tak asi bude i nadále v tomto roce. Kvůli koronaviru a jeho mutacím, které se nyní šíří v různých státech, se mění pravidla pro vstup na území těchto států.

Bratislava / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na sousedním Slovensku byly v neděli odhaleny jen 4 případy nákazy. Vedení státu se nicméně rozhodlo zpřísnit opatření pro vstup občanů jiných států na území Slovenska.

Jsou poměrně striktní ohledně očkování. Lidé s dokončeným očkováním mají právo tam jezdit během 12 měsíců po 14 dnech druhé dávky vakcíny nebo 21 dní po jednodávkové vakcíně. Také na Slovensku se nepovažují za bezrizikové ty, kteří covid prodělali.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Začátkem tohoto týdne Bulharsko změnilo pravidla pro vstup na své území. Aby tam cestovatel mohl jet, musí mít negativní výsledek testu nebo potvrzení o prodělaném koronaviru nebo ukončené očkování.

V Chorvatsku nedávno prudce vzrostl počet nových případů nákazy. Například v neděli to bylo 107 nových případů, což je dvojnásobek oproti minulému týdnu.

Chorvatsko / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pro cestování do Chorvatska musíte mít digitální certifikát, v některých případech bude stačit jiné potvrzení o negativním testu, prodělání nemoci nebo očkování.

Zvyšuje se také počet případů nákazy v Itálii. Například v poslední neděli tam bylo 2,5krát více případů nákazy než minulou neděli, a to více než 3,1 tisíc.

Řecko / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Epidemická situace v Řecku se během týdne příliš nezměnila. Jde zhruba o 1500 případů nákazy v neděli.

PSALI JSME: FALEŠNÉ COVID PASY JEN ZA NĚKOLIK TISÍC KORUN: NĚKTEŘÍ LIDÉ CHTĚJÍ VYUŽÍVAT VÝHODY CERTIFIKÁTU O OČKOVÁNÍ, ALE ZÁROVEŇ NECHTĚJÍ DOSTAT VAKCÍNU

PŘIPOMÍNÁME: “SNAŽÍM SE DĚLAT VŠECHNO, CO LUCINCE NA OČÍCH VIDÍM”: BOHUŠ MATUŠ PROMLUVIL O VZTAHU SE SVOU MANŽELKOU LUCII

Share