Vláda Petra Fialy využívá ochranku stejně, jako minulý kabinet: Jeden ministr ji ale odmítl

Na ochranu současných ministrů stát utrácí téměř stejně, jako na ministry z Babišovy vlády. Část šéfů resortů tvrdila, že ochranku potřebovat nebude, ale nakonec ji na doporučení přijali. Jediným, kdo není chráněn je ministr zdravotnictví. Píše o tom web tn.nova.cz.

V minulé vládě bylo celkem chráněno osm ministrů společně s Andrejem Babišem a nyní se jejich počet snížil jen o jednu osobu. Ministerstvo zdravotnictví uvádí, že se Vlastimil Válek cítí bezpečně a ochranku nepotřebuje, i když je stále terčem výhrůžek.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr financí Zbyněk Stanjura uvažoval o tom, že ochranku potřebovat nebude, ale nakonec mu bylo doporučeno, aby ji měl. Šéf resortu to vzal vážně a tyto služby využívá.

Bývalý šéf státní kasy Miroslav Kalousek prohlásil, že ochranku nikdy nevyužíval a cítil se bezpečně.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Některé zdroje uvádí, že zajištění bezpečnosti je velmi drahé: drahá je příprava zajištění ochrany a stejně drahé jsou i materiály.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

V minulosti ochranku odmítal a jeden z předsedů vlády. Důvody ale tehdy byly o trochu jiné.

Pokud ale politici ochranku odmítnou, nedojde k ušetření peněz, protože strážci musí být připravení, aby zasáhli v případě nouze.

PSALI JSME: IMUNOLOG JIŘÍ ŠINKORA ŘÍKÁ, ŽE PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ JE ZBYTEČNÉ UTRACENÍ PENĚZ, PROTOŽE OMIKRON POTKÁ KAŽDÉHO: „ZPŮSOBUJE VYSOKÝ POČET NAKAŽENÝCH A MALÝ POČET ONEMOCNĚNÍ“

PŘIPOMÍNÁME: „BUDE PROVEDENA MIMOŘÁDNÁ VALORIZACE. SENIOŘI DOSTANOU SVÉ PENÍZE“ : MINISTR JUREČKA RAZANTNĚ ODPOVĚDĚL BABIŠOVI A UKLIDNIL DŮCHODCE

Share