„Bude provedena mimořádná valorizace. Senioři dostanou své peníze“ : Ministr Jurečka razantně odpověděl Babišovi a uklidnil důchodce

Ministr práce Marian Jurečka prohlásil, že kabinet připraví na červen mimořádnou valorizaci penzí kvůli zdražování. O kolik se ale důchody zvýší neupřesnil, protože čísla prý ještě nejsou hotová. Dle šéfa resortu vláda nehodlá zvyšovat daně až na některé výjimky. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Původně bývalý premiér Andrej Babiš řekl, že nová vláda bude muset sáhnout na platy a penze, pokud chce ušetřit slibované desítky miliard korun. Jurečka ovšem zdůraznil, že kabinet bude postupovat v případě zvyšování penzí dle zákona.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministr říká, že Babiš straší a vláda původně schválenou valorizaci provedla. „Bude provedena mimořádná valorizace v červnu. Senioři dostanou své peníze,“ podotkl Jurečka.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Zákon předpokládá mimořádnou valorizaci, pokud inflace přesáhne 5 %. Zdražování na začátku roku by ale mohlo být až dvouciferní a důchody by se mohly zvýšit v červnu.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Zvyšování se ale dotkne pouze zásluhové části. Úspory vláda bude hledat hlavně snížením počtu úředníků a digitalizací.

Plánuje se také snížení daně u ekologicky úsporných produktů. Koaliční strany se ale shodují na zvýšení spotřební daně, daně alkoholických nápojů, hazardních her a cigaret.

PSALI JSME: DÁDA PATRASOVÁ JE KONEČNĚ ŠŤASTNÁ: ZPĚVAČKA PROMLUVILA O NOVÉM PROJEKTU, KTERÉHO BY SE MĚLA ZÚČASTNIT CELÁ JEJÍ RODINA

PŘIPOMÍNÁME: DOMINIKA GOTTOVÁ PROMLUVILA O SVÝCH PLÁNECH PO PŘÍJEZDU DO ČESKA: CO BUDE DĚLAT VE SVÉ RODNÉ ZEMÍ DCERA KARLA GOTTA

Share