Imunolog Jiří Šinkora říká, že plošné testování je zbytečné utracení peněz, protože omikron potká každého: „Způsobuje vysoký počet nakažených a malý počet onemocnění“

Imunolog Jiří Šinkora uvedl, že testování na koronavirus je zbytečné utracení peněz obzvlášť v době omikronu. Odmítá podceňovat omikron biochemik Libor Grubhoffer. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Způsobuje vysoký počet nakažených a malý počet onemocnění. Nemocnice se vyprazdňují ve všech zemích,“ říká Šinkora s tím, že omikron nezpůsobil velké počty obětí na životech a není nebezpečný, i když je velmi nakažlivý.

Jiří Šinkora / Zdroj: youtube.com

Odborník dodává, že nová varianta koronaviru nakazí celou populaci a proto testování je vyhazováním peněz kvůli její vysoké nakažlivosti. Imunolog zdůraznil, že omikron zřejmě potká každého je zbytečné doufat, že se novým virem nenakazíte.

Oponoval Šinkorovi ale Grubhoffer, který říká, že hospitalizováno je stále mnoho lidí a mnoho z nich má omikron. Biochemik podotkl, že omikron má sice nižší patogenetiku, ale stejně může kvůli němu v nemocnicích skončit tisíce pacientů.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šinkora rovněž prohlásil, že nyní koronavirus způsobuje jenom rýmu a kašel. Imunolog také považuje za šílenství očkovat děti, které sami mohou vytvořit imunitu zabit téměř jakýkoliv vir.

Jiří Šinkora / Zdroj: youtube.com

Uznává však, že by se dospěli měli očkovat třetí dávkou, protože dokáže dostatečně chránit i před omikronem.

Psali jsme:„O svou pleť pečuji od mládí“: Pavlína Němcová se podělila o tajemství mládí. Jak se o sebe modelka stará

PSALI JSME: „BUDE PROVEDENA MIMOŘÁDNÁ VALORIZACE. SENIOŘI DOSTANOU SVÉ PENÍZE“ : MINISTR JUREČKA RAZANTNĚ ODPOVĚDĚL BABIŠOVI A UKLIDNIL DŮCHODCE

PŘIPOMÍNÁME: POVINNÉ PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ VE FIRMÁCH: ODMÍTAČI MUSÍ SPLNIT URČITÉ PODMÍNKY, ABY MOHLI NA PRACOVIŠTI ZŮSTAT

Share