Povinné plošné testování ve firmách: odmítači musí splnit určité podmínky, aby mohli na pracovišti zůstat

Od pondělí 17. ledna se budou muset zaměstnanci firem testovat na koronavirus dvakrát týdně. To se bude týkat jak neočkovaných, tak očkovaných. Pokud se člověk nechce nechat otestovat, bude muset splnit některé podmínky, aby mohl zůstat na pracovišti. Informuje o tom server TN.cz.

Zaměstnanci se budou muset dvakrát týdně nechat otestovat antigenními testy. Pokud zaměstnanec v den termínu testování nepřišel do práce, bude se muset nechat testovat v den, kdy přijde do práce.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Testovat se ale musí i OSVČ. Testování není povinné pro lidi, kteří se na svém pracovišti nesetkávají se třetími osobami.

Také se nemusí testovat ti lidé, kteří v posledních 72 hodinách podstoupili testování PCR metodou a měli negativní výsledek, nebo v posledních24 hodinách podstoupili antigenní test a měli stejný výsledek.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud člověk pracuje současně pro dva a více zaměstnavatelů, měl by se nechat testovat pouze u jednoho. Ostatním zaměstnavatelům by musel prokázat potvrzení o testování.

Pokud nějaký zaměstnanec měl pozitivní test, měl by o tom nejprve informovat svého zaměstnavatele. Také tento člověk bude muset opustit pracoviště, nosit respirátor, omezit kontakty s lidmi a také očekávat do doby, až mu hygiena nařídí karanténu.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Osoba bude muset být pět dní v karanténě. Karanténa může být ukončena dříve, pokud osoba podstoupí PCR test a výsledek bude negativní.

Pokud se však zaměstnanec nechce testovat, musí splnit určité podmínky, aby zůstal na pracovišti. Zaměstnavatel bude muset o takovém zaměstnanci informovat hygienu.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Takový zaměstnanec musí nosit respirátor na pracovišti po celou pracovní dobu. Výjimkou jsou pouze případy, kdy člověk konzumuje jídlo nebo nápoje.

Také musí dodržovat rozestup aspoň 1,5 metru od ostatních zaměstnanců v případech, kdy je to možné. Netestovaný zaměstnanec bude muset sedět odděleně od ostatních, když konzumuje jídlo.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE PETR FIALA NEJDE DO PRVNÍ LINIE: EXPREMIÉR TAKÉ ŘEKL, KDY OZNÁMÍ, ZDA BUDE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: LIDÉ SE ROZHODLI POSTAVIT MĚSTO UPROSTŘED POUŠTĚ POD ZEMÍ A ŽIJÍ TAM JIŽ VÍCE NEŽ 100 LET

Share