Andrej Babiš uvedl, že Petr Fiala nejde do první linie: Expremiér také řekl, kdy oznámí, zda bude kandidovat na prezidenta

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš odmítá tvrzení, že v době epidemie koronaviru řídil stát chaoticky. Uvedl také, že současný předseda vlády Petr Fiala nechce řešit problémy s epidemií v první linii a nechává to na dohadování ministrů. O své kandidatuře na prezidenta zatím stále přemýšlí. Píšou o tom Novinky.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Po jmenování nového kabinetu Andrej Babiš na chvíli přestal být tak aktivní jako dříve. V rozhovoru vysvětlil, že si chtěl trochu odpočinout, ale už znovu začal aktivně pracovat.

Podle svých slov dva týdny připravoval svůj projev, který pronesl ve středu ve Sněmovně. Tehdy řekl spoustu čísel a termínů. Dodal, že premiér Petr Fiala ve svém projevu řekl jen velmi málo konkrétních věcí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš ve svém projevu uvedl, že současný premiér slíbil věci, které jeho vláda nebude schopna splnit. Měl na mysli například to, že vláda chce do roku 2025 vynakládat na obranu do dvou procent HDP.

Navíc nevěří, že by se kabinetu podařilo letos ušetřit 80 miliard Kč. Dodal, že to budou moci udělat jen v případě, že sáhnou lidem na platy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nesouhlasil s výroky, že řídil stát v době epidemie chaoticky. Podle svých slov řídil, protože ví, co je management a protože něco ve svém životě vybudoval.

Pokračoval a řekl, že Petr Fiala má jiný přístup a do první linie nejde. Podle něj nechává to, aby se na tom nějak dohodli ostatní ministři.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„On nejde do první linie, nechá, ať se Rakušan dohádá s Válkem a Gazdíkem mezi sebou, a nijak do toho nezasahuje,“ řekl pro Novinky.cz Andrej Babiš.

Bývalý premiér také hovořil o tom, že jeho vláda už udělala hodně, například byly otevřeny stovky očkovacích сenter, Česko dostalo milióny vakcín, léků atd.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V médiích se již mnohokrát psalo, že Andrej Babiš může kandidovat na prezidenta. Zatím o tom ale bývalý premiér stále přemýšlí. Uvedl, že se rozhodne do září.

PSALI JSME: ALENA SCHILLEROVÁ PROMLUVILA O MOŽNÉ KANDIDATUŘE ANDREJE BABIŠE NA PREZIDENTA: EXMINISTRYNĚ FINANCÍ S NÍM HODLÁ JEZDIT KARAVANEM

PŘIPOMÍNÁME: HANA GREGOROVÁ SE POCHLUBILA SVÝM KRÁSNÝM DOMEM: HEREČKA PROZRADILA, DO KDY NECHÁ VÁNOČNÍ VÝZDOBU

Share