Alena Schillerová promluvila o možné kandidatuře Andreje Babiše na prezidenta: Exministryně financí s ním hodlá jezdit karavanem

Zhruba za měsíc se uskuteční sjezd hnutí ANO. Současný předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš bude zřejmě znovu kandidovat na šéfa hnutí. Šéfka poslanců ANO a exministryně financí Alena Schillerová bude mít zájem o post místopředsedkyně hnutí. Řekla to v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Bývalá šéfka státní kasy řekla, že teď zvažuje, že by chtěla kandidovat do vedení hnutí. Podle ní by to mohlo být předsednictvo nebo by uvažovala o post místopředsedkyně.

Na některých sněmech už byla nominována na místopředsedkyni a pro ni to bylo nečekané. Nutno také říci, že Alena Schillerová se stala členkou hnutí už po volbách, kdy se stala předsedkyní poslaneckého klubu ANO.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér Andrej Babiš bude znovu kandidovat na předsedu hnutí. Podle ní o tom už mluvil dříve.

V médiích se už mnohokrát psalo, že by Babiš mohl kandidovat v prezidentských volbách. Bývalá šéfka státní kasy říká, že s ním o tématu téměř nemluvila, teď je na to ještě brzy.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Ale já ho znám dobře a podle mě ještě opravdu není rozhodnutý. Já si myslím, že to pořád zvažuje,“ řekla pro Seznam Zprávy Alena Schillerová.

Expremiér si už koupil karavan. Šéfka poslanců ANO uvedla, že určitě budou jezdit po republice a komunikovat s lidmi, to se jim líbí. Podle ní mu píší mnozí lidé, podporují ho a chtějí, aby byl v politice.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na otázku, zda by hnutí ANO mohlo v budoucnu fungovat bez svého současného předsedy, odpověděla, že by určitě mohlo.

Andrej Babiš také nedávno prohlásil, že hnutí by se také mělo stát stranou pro voliče komunistické strany a sociálních demokratů. Alena Schillerová říká, že s tímto výrokem nelze souhlasit nebo nesouhlasit, už se tak stalo.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Osobně se považuje za pravicového politika, ale nyní se jejich hnutí stalo pro všechny. Podle ní je ANO nyní spíše středolevou stranou.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK UVEDL, ŽE BY SE NIKDO NEMUSEL BÁT SANKCÍ, KTERÉ BY VYPLÝVALY Z VYHLÁŠKY O POVINNÉ VAKCINACI: PROMLUVIL TAKÉ O PLÁNECH MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: FILM KAREL FANOUŠCI ZMŮŽOU PROHLÉDNOUT I DOMA: KDY SE OBJEVÍ CELOVEČERNÍ DOKUMENT O KARLOVI GOTTOVI NA TELEVIZI

Share