Vláda oznámila zrušení karantény na 30 dní pro lidi, kteří prodělali koronavirus: ministr Válek uvedl, kdy se Česko může vrátit do normálu

Předseda vlády Petr Fiala oznámil, že nově od příštího pondělí lidé, kteří dostanou pozitivní PCR test, budou následující měsíc vyjmutí ze systému karantén a nebudou muset na testování. Šéf zdravotnictví Vlastimil Válek také uvedl, že by se Česko mělo vrátit do normálu již v dubnu. Informuje o tom web idnes.cz.

„Člověk, který prodělá omikron, má po pěti dnech izolace zhruba třicet dnů prakticky nulovou pravděpodobnost, že se znovu nakazí,“ prohlásil ministr zdravotnictví s tím, že tento člověk ani nemůže někoho nakazit.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dle ministra školství Petra Gazdíka od 31. prosince testování se rozšíří i na vyšší odborné školy.

Kromě toho vláda vyzývá lidi, kterým v brzké době vyprší platnost certifikátu o očkování proti koronaviru. Jedná se o lidí, kteří byli očkování před 7. květném a měli by co nejdřív dostat posilující dávku.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Plošné testování ve školách a firmách by mělo být ukončeno v polovině února, pokud se epidemie bude vyvíjet podle předpovědí.

Vlastimil Válek říká, že by chtěl v březnu projednat plán návratu do normálu, což by se podle něho mělo stát v dubnu. „Doufám, že 1. duben uvítáme návratem k normálu,“ podotkl ministr.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Jak ale návrat k běžnému životu bude vypadat zatím není známo a vše bude záležet na aktuální situaci a doporučeních odborníků.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA ŘEKL, JAK BY SE MOHLA SITUACE VYVÍJET V NÁSLEDUJÍCÍCH DVOU TÝDNECH: PROMLUVIL TAKÉ O MOŽNÉM KONCI EPIDEMIE

PŘIPOMÍNÁME: BARTOŠ UVEDL, ŽE NOVÁ VLÁDA NENÍ POPULISTICKÁ A PROZRADIL, JAK BUDOU POMÁHAT LIDEM: „VĚŘÍM TOMU, ŽE LIDÉ VE FINÁLE POCÍTÍ, ŽE NÁŠ KABINET JAKO CELEK VYVEDL ZEMI Z KRIZE“

Share